Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po výprasku túžia Spišiaci po prvom víťazstve

Sedem kôl bez víťazstva. Čakanie na prvý plný bodový zisk Spišiakov stále pokračuje. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 5. nov 2013 o 23:00

Sedem extraligových kôl Novovešťania nezvíťazili. Nepochodili ani v metropole Slovenska.SP. NOVÁ VES. S krutou prehrou 57:95 sa vracali domov zo zápasu 7. kola basketbalovej extraligy mužov Spišiaci z metropoly Slovenska. Naďalej im tak svieti v kolónke víťazstiev nula.

Každý zápas od začiatku sezóny je pre spišskonovoveských basketbalistov dôležitý v tom, že zverenci trénera Černického dolaďujú herný prejav a dobiehajú zameškané z letnej prípravy. Na palubovke Interu Bratislava však Spišiaci ťahali za kratší koniec.

„Na Interi sme totálne vybuchli. Nehrali sme vôbec to, čo sme chceli. Nič sa nedodržiavalo, žiadny herný systém a taktika. Bol to z našej strany veľký výbuch,“ krátko sa vrátil k nevydarenému zápasu hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Ján Brutovský.

Žeby Komárno?

Dnes sa Novovešťania opäť predstavia doma. Stalo sa už tradíciou, že na východe Slovenska sa darilo najviac dnešnému súperovi z Komárna. Dobrý výsledok však Spišiaci potrebujú ako soľ. Stále prehrávať, to nebaví ani divákov, ani samotných hráčov.

„Aj keď sme v Bratislave prehrali, neklesáme na duchu. Atmosféra v tíme je dobrá. Vrátil sa naspäť Evans, ktorý dobre zapadol do kádra. Dnes hráme s Komárnom a náš cieľ je viac než jasný. Veľmi túžime po víťazstve. Už sa to raz musí podariť. Tiež veríme v podporu hľadiska, ktoré na nás nezanevrelo. My sa im za to chceme odvďačiť dobrým výkonom a bojovnosťou. A hlavne si musíme postrážiť našu povestnú tretiu štvrtinu, v ktorej prehrávame väčšinu zápasov,“ skonštatoval 20–ročný Ján Brutovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.