Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Po výhre v pohári čaká Tatran opäť druhá liga

Séria vonku. Pred tromi zápasmi u súperov sú Prešovčania (vľavo Lipták) dobre naladení. (Autor: Milan Pospiš)
Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 22:00

Na radosť treba rýchle zabudnúť. To iprízvukoval tréner Jozef Kostelník po triumfe v 3. kole Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede.

Na radosť treba rýchle zabudnúť. To iste prízvukoval tréner Jozef Kostelník svojim hráčom po triumfe v 3. kole Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede. Futbalisti Tatrana Prešov vedia, že anglický týždeň je zradný a rýchlejší sled zápasov môže priniesť nečakané zvraty. Takže pár hodín po vyprchaní eufórie sa už zeleno–bieli začali hotovať na „bežné“ druholigové povinnosti, ktoré ich čakajú v nedeľu, keď sa o 15. hod. predstavia na pôde FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v rámci 11. kola – záverečného v úvodnej časti ročníka.

PREŠOV. Šarišania pocestujú na stredné Slovensko s úmyslom neodbočiť zo svojej formy, ktorú naznačili v predošlých dvoch vystúpeniach.

„Nazdávam sa, že ako proti Liptovskému Mikulášu, tak i proti Dunajskostredčanom v pohári sme ukázali dobrý futbal. Sme rozbehnutí, a to nás teší. Hlavne to, že sme predviedli futbal, aký sa tu dlho nehral,“ naznačil Peter Lipták.

To, že Tatran je orientovaný ofenzívne, naznačujú i jeho slová o tom, že nikto si v utorok ani v podvedomí nepripúšťal možnosť penaltového rozstrelu.

Išlo o to, aby svoj výkon Prešovčania korunovali aspoň jedným gólom a nedopadli tak ako v R. Sobote.

„Tak sme chceli hrať, aby sme mali zápas nielen vo svojej moci, ale vytvárali si i šance a vedeli ich realizovať,“ podotkol defenzívny záložník, čo na tomto poste nastúpil v druhom zápase vedno s Poliačekom, ktorý sa stiahol z hrotu viac dozadu.

„Klape nám to, máme rozdelené úlohy. Ja robím špinavú prácu, zametám, odoberám loptu v súbojoch a Miro zase tvorí hru.“

Sympatické v prístupe hráčov je, že sa nezaťažujú výsledkami a bilanciou súperov, ale dumajú nad „zlepšovákmi“ vnútri kolektívu v záujme skvalitnenia svojho výkonu. „Na každý duel nastupujeme s rešpektom, pokorou, no bez strachu a s odhodlaním byť úspešní.“

Nepríjemná šnúra

Pokiaľ si Tatran udrží schopnosť rozvíjať kvalitu tým smerom ako naposledy, nestratí sa.

Hoci nedá sa stále žmýkať potenciál na maximum. „Také tempo, aké sme nasadili proti DAC, sa nedá udržať od začiatku do konca. Hlavná vec, aby sme kontrolovali priebeh zápasu,“ dodal P. Lipták.

Verí, že to tak bude i najbližšie, keď pre domáceho nováčika je zástupca z východu naozaj poriadnou výzvou.

Mimochodom, mnohí ani nevedia, kde sa Dolná Ždaňa – obec pod známym Vtáčnikom - nachádza. „Ani ja som tam ešte nehral, ale viem si predstaviť búrlivé prostredie a entuziazmus hostiteľov.“

Zverenci trénera Štefana Zaťka si nepočínajú najhoršie a rozhodne nebudú brať ohľad na meno súpera. „Na to sa treba pripraviť a nič nezanedbať v príprave ani v samotnom vystúpení.“

Tento duel by pre našich mal byť akýmsi odrazovým mostíkom k ďalším previerkam, keďže tri razy po sebe sa predstavia vonku.

„Táto šnúra je nepríjemná, ale treba sa s tým popasovať. Nechcem nič predbiehať, najprv nám prichodí obstáť túto nedeľu,“ dodal P. Lipták a vyslovil názor, že pokiaľ sa podarí udržať si pohodu aj primeraný herný štýl, niet sa čoho obávať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.