Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po vydarenej organizačnej premiére v Košiciach sa Mariette Žigalovej drie ľahšie

Sportnet|Publikované 13. okt 2003 o 22:00

Košice - V sobotu sa v priestoroch OC Optima v Košiciach skutočnili premiérové majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike mužov, popri nich aj

prvý ročník Grand Prix Miss Fitnes Figura. Košičania tak mali možnosť byť svedkami a vďaka atmosfére aj účastníkmi podujatia, ktoré sa organizovalo pod taktovkou prezidentky Slovenskej federácie kulturistiky a fitnes (SFKF), po dvoch rokoch opäť aj aktívnej fitnesky Marietty Žigalovej. A my už môžeme skonštatovať, že boli svedkami a účastníkmi vydareného podujatia. "Som veľmi spokojná, úsilie, ktoré som vynaložila, nebolo márne. Bolo to vidieť na reakciách početného publika, na kvalite súťaže, na reakciách pretekárov, ktorí boli spokojní po podujatí a ktorí mi o svojej spokojnosti a zážitkoch píšu aj teraz. Na Košice vraj v živote nezabudnú. Dúfam, že sa úspešne začala písať nová tradícia pretekov, ktoré by sme chceli robiť v Košiciach, na tom istom mieste a v tom istom čase," hovorí Marietta Žigalová.

Zaujalo nás najmä to, že miesto republikových šampionátov by malo byť to isté. Skôr je zvykom, že sa "skáče" po celom Slovensku. "Práveže som stále chcela niečo také dostať do Košíc. Tu to nikdy nebolo, chýbalo to, pritom v Košiciach je veľa priaznivcov tohto športu a aj výsledky hovoria jasnou rečou. Nemyslím len v naturálnej kulturistike, ale v kulturistike a fitnes vôbec."

V kategórii mužov do 177 cm triumfoval Peter Mlynek z Brezna, v kategórii nad 177 cm zvíťazil Tomáš Hladký zo Žiliny - ten sa stal aj absolútnym víťazom podujatia a zároveň bol ocenený ako najsympatickejší naturálny kulturista, medzi ženami zvíťazila Bibiana Mentová z Marieta fit club Ružomberok pred oddielovou kolegyňou Lýdiou Kováčovou. Košičanka, ktorá súťaží za Mariettin oddiel, bola ocenená ako najsympatickejšia pretekárka. Je príznačné, že diváci súhlasne prikyvovali, víťazili ich favoriti. Potvrdzuje to i Marietta Žigalová. "Bolo to milé, zhodla sa na tom porota, VIP - osobnosti, ktoré to sledovali, nezainteresovaní ľudia, ktorí prvýkrát videli takúto šou. Ich tip vyšiel, takže vidieť, že pohľad laického diváka a odborného porotcu sa nelíšil. Vlastne o to ide, aby sa získali ľudia zo širokých radov verejnosti, aby sa nadchli... Už teraz (v pondelok - pozn. red.) som sa stretla v posilňovni s ľuďmi, ktorí aj vďaka tomuto dostali chuť do cvičenia."

Chuť dostala Marietta nielen po úspešne zvládnutej organizácii, isto ju potešila i oddielová zverenkyňa Bibiána Mentová. "Nech by to bol ktokoľvek, bola najlepšia, takže si to právom zaslúžila."

Marietta Žigalová sa počas predchádzajúceho víkendu v Budapešti zúčastnila na prestížnom Fitnes Nestlé Cup, jej inkognito návrat, o ktorom sme už písali, skončil víťazstvom v jej kategórii, Marietta sa zároveň dočkala aj absolútneho víťazstva na podujatí. Z Marietty sa razom stala najvážnejšia kandidátka na nomináciu na MS IFF vo Varšave. Tie sa uskutočnia 25. októbra, nominačné preteky na MS zas budú 19. októbra v Bratislave v DK Ružinov. "Driem už týždeň, ale teraz je to trochu uvoľnenejšie. Spadol zo mňa stres organizácie podujatia, na ktorom som si veľmi zakladala. Úvod dobrý, všetko dobré...," trénuje sa Mariette oveľa ľahšie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.