Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Po výbornom vstupe menšie sklamanie

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 00:00

MAXIM ZNOVA ZRANENÝ, DO BRÁNY TÖKÖLY SP. NOVÁ VES Tri kolá majú za sebou druholigoví futbalisti Spišskej Novej Vsi. Po víťazstvách v Dolnom

MAXIM ZNOVA ZRANENÝ, DO BRÁNY TÖKÖLY

SP. NOVÁ VES

Tri kolá majú za sebou druholigoví futbalisti Spišskej Novej Vsi. Po víťazstvách v Dolnom Kubíne a doma v dramatickom stretnutí so Žiarom nad Hronom sa očakával aj prijateľný výsledok z Vranova nad Topľou.

Kritika zo strany trénera

Vstup do nového súťažného ročníka 2008/2009 sa podaril Novovešťanom nad očakávania. K dvom dobrým výsledkom bolo potrebná pridať ešte jeden, z Vranova. Prehra 1:3 je však menším sklamaním.

"Určite som sklamaný, predovšetkým z nášho herného prejavu. Celé stretnutie sme si prebrali na pondelkovom sedení. Padli dosť kritické slová. Verím, že hráči pochopili a tento zápas si vezmú ako veľké ponaučenie. Súper nebol o nič lepší, nebol nad naše sily. Pred nami je ešte veľa zápasov, no takých hrubých chýb, aké sme robili vo Vranove, sa musíme zďaleka vyhýbať," otvorene kritizoval výkon svojich zverencov tréner FK Spišská Nová Ves Jaroslav Zajac.

Zranení hráči

V ostatnom domácom stretnutí so Žiarom n/H sa naplno prejavila absencia viacerých hráčov základného kádra, ktorí sú zranení. U trénera sme zisťovali, či niektorý z maródov už v sobotu proti Prešovu B nastúpi.

"Asi nikto. Navyše sa Maximovi obnovilo zranenie. Vo Vranove zápas nedohral a v sobotu určite nebude hrať. Ešte dva-tri týždne musím počkať, kým niekto z maródov začne hrať. Zatiaľ títo hráči trénujú individuálne," hovorí tréner Zajac.

Kobr s červenou

Ďalším problémom Jaroslava Zajaca po treťom kole je brankársky post. Spoľahlivý Jirko Kobr videl po druhej žltej karte červenú a sobotňajší majstrák môže sledovať len z tribúny.

"Brankárskou dvojkou je Dano Tököly, ktorý sa v sobotu postaví do brány. Jirko je veľmi kvalitný brankár, no verím aj Danovi, že nás podrží. Už má niečo odchytané a je to skúsený gólman," opisuje zmeny v bráne tréner Spišiakov.

Tri body

Proti sobotňajšiemu súperovi sú Novovešťania menším favoritom. Hostia z Prešova v troch zápasoch získali len bod a v tabuľke sú na jej konci.

"Pred domácim publikom si chceme napraviť reputáciu z Vranova. Verím, že po zaujímavom stretnutí so Žiarom n/H príde na futbal veľa divákov. Chceme hrať tak, aby po zápase boli všetci spokojní - hráči, funkcionári a predovšetkým diváci. A spokojnosť bude len vtedy, ak tri body odstanú doma," dodal tréner Jaroslav Zajac.

Súvisiace články