Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Po víťazstve v Spišskej Belej zimuje na čele Ľubica

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala posledným jesenným kolom.MLYNČEKY - JÁNOVCE 5:2 (2:0)Úvodných dvadsať minút mali hru v

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala posledným jesenným kolom.

MLYNČEKY - JÁNOVCE 5:2 (2:0)

Úvodných dvadsať minút mali hru v rukách hostia, ale gólovo sa presadiť nedokázali. Potom správne odpískal hlavný rozhodca proti hosťom pokutový kop a hostitelia sa ujali vedenia. Po tomto momente prevzali taktovku do svojich rúk domáci a ešte do prestávky dokázali svoju snahu zúročiť v druhý presný zásah. Kvalitný futbal z oboch strán pokračoval aj po zmene strán. Hostitelia boli o niečo aktívnejší a vytvárali si aj viac gólových príležitostí. V prvom rade však boli ďaleko efektívnejší v koncovke, Jánovciam sa v tomto smere príliš nedarilo. Nováčik z Mlynčekov vyťažil v zápase z minima maximum a s jesennou časťou sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčil ďalším pekným víťazstvom i výborným tretím miestom.

Góly: Pavličko 3, Brutovský (z 11 m), Petras - P. Bretz, Ľ. Bretz. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Vojtašák - Rákoci, P. Bretz, Slebodník.

SP. BELÁ - ĽUBICA 0:3 (0:3)

V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a gólových príležitostí diváci veľa nevideli. Po polhodine hry sa ako prví dostali k slovu hostia, keď otvorili gólový účet duelu. V závere prvého dejstva potom dvoma rýchlymi gólmi rozhodli o osude stretnutia. V druhom polčase to už bola jasná záležitosť Ľubičanov, ktorí s prehľadom kontrolovali vývoj duelu. Oslabení domáci sa prakticky iba bránili a iba trikrát sa dostali pred bránu súpera. Ľubičania boli jasne lepší a nebyť domáceho gólmana, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Troma bodmi si však zabezpečili prvé miesto po jesennej časti.

Góly: Ivančák, Malich, Ľ. Kalafut. Pred 250 divákmi rozhodoval Žabka, ŽK: Klokoč (Sp. Belá).

HÔRKA - V. SLAVKOV 3:1 (3:1)

Domáci začali stretnutie s jasným zámerom rozhodnúť o svojom víťazstve už v prvom polčase. V prvej polovičke zápasu boli jasne lepším mužstvom a už po ôsmich minútach vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Vrece s gólmi sa nezastavilo ani po tomto okamihu a oba celky ešte do prestávky pridali po jednom presnom zásahu. Po obrátke sa hra vyrovnala, pričom baníci už jasne kontrolovali priebeh zápasu a svojho súpera do vyložených gólových šancí nepustili. Hostia sa na výraznejší odpor nezmohli, a tak odišli z Hôrky bodovo naprázdno.

Góly: Zemjanek, Segľa, Malý - Barabas. Pred 120 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Kubaľa - Nedoroščík.

SP. ŠTVRTOK - KRAVANY 3:1 (1:0)

Na Spiši videli fanúšikovia futbalu kvalitné stretnutie. Na šmykľavom teréne podali oba celky snaživý a bojovný výkon. Hra sa odvíjala zväčša v strede ihriska. Ako prví udreli domáci, keď po peknej akcii otvorili skóre stretnutia. Ani po obrátke si mužstvá nevytvárali veľa gólových príležitostí, góly však predsa len padali. Darilo sa najmä hostiteľom, ktorí dvoma presnými zásahmi zvýšili svoje vedenie na rozdiel troch gólov. Hostia ožili až po tomto okamihu, ale výsledkom ich snaženia bol iba čestný úspech, ktorý zaznamenali z pokutového kopu. Víťazstvo hostiteľov bolo plne zaslúžené.

Góly: Slanina, Javorský, Kubus - Michlík (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Miňdaš, ŽK: Bajtoš - Michlík, Pavličko.

HUNCOVCE - STRÁŽE 0:2 (0:2)

V Huncovciach boli od začiatku lepším mužstvom hostia, ktorí predvádzali technický futbal. Aj keď boli Popradčania kompaktnejším celkom, dlho si ani jedno z mužstiev vyložené gólové príležitosti nevytváralo. V slušnom zápase sa nováčik dostal k slovu v druhej polovičke prvého dejstva, keď dvoma rýchlymi gólmi rozhodol o osude duelu. Po zmene strán sa obraz hry prakticky vôbec nezmenil. Domáci boli málo aktívni a hostia v pohode kontrolovali vývoj zápasu. V obojstranne korektnom dueli sa už skóre nezmenilo, a tak si hostia zaslúžene odviezli z Huncoviec všetky tri body.

Góly: Kušnierik, Macurák. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Pichoňský, ŽK: Beck - Michalek.

SP. BYSTRÉ - LUČIVNÁ 3:1 (0:1)

Hostia z Lučivnej prekvapili domácich svižným úvodom a počas celého prvého polčasu boli lepším mužstvom. Hráči Lučivnej sa dobre pohybovali a domáci tým boli zjavne zaskočení. Odmenou im bol vedúci gól, ktorý zaznamenal Macho. Po obrátke sa obraz hry výrazne zmenil. Hostitelia pridali na aktivite a postupne sa dostávali do dobrého tempa. Za stavu 0:1 však mohli hostia svoj náskok zvýšiť, avšak domácich zachránil bravúrnym zákrokom ich brankár, ktorý bol výraznou oporou. Futbalistom Spišského Bystrého sa podarilo vyrovnať z pokutového kopu, po ktorom hostia akoby herne odpadli. Hostitelia to v závere dvoma gólmi využili a nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Pospíšil (z 11 m), Petruľa, Poracký - Macho. Pred 120 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Orolin, Jurčo - Macho, Kožuch, Sisák 2, ČK: Sisák (Lučivná).

MLYNICA - SP. TEPLICA 1:5 (0:1)

V Mlynici začali oba tímy svižne, ale s množstvom nepresných prihrávok, ktoré nenachádzali adresáta. Prekvapovalo to najmä u hostí, ktorí sa dlho nevedeli dostať do tempa. V úvode sa vyznamenali dobrými zákrokmi obaja brankári, po zmene strán sa však vrece s gólmi predsa len roztrhlo. Ešte do prestávky otvoril skóre po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk Medvec a tento gól Tepličanov ukľudnil. V druhom polčase mali hostia jasnú územnú prevahu a postupne začali padať góly. Mlyničania nakoniec prehrali opäť rozdielom triedy a neúspešnú jeseň zakončili pred domácim publikom ďalšou neslávnou prehrou.

Góly: Krajč (z 11 m) - Jina a Medvec po 2, Badzik. Pred 50 divákmi rozhodoval Marton, ŽK: Krajč, ČK: Krajč (Mlynica).