Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Po víkende platí, že proti Heninovej si už nik nezahrá

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

Po víkende platí, že proti belgickej tenistke Justine Heninovej si už nik nezahrá. Wimbledonská finalistka zatiaľ nenasleduje inú známu Belgičanku

Dominique Van Roostovú, ktorá tenisovú kariéru ukončila v minulom roku. Heninová zatiaľ končí so svojím priezviskom, od soboty je z nej Justine Hardeneová. Po tom, čo ju v sobotu k oltáru priviedol jej dlhoročný priateľ Pierre - Yves Hardenne.

Je príznačné, že belgická tenistka utrpela posledné dve prehry s Belgičankou. Kim Clijstersová ju zdolala na bruselskej exhibícii, ako i na turnaji Masters v Los Angeles (2:6, 1:6). Zaujímavejšie to bolo v Bruseli, kde diváci najprv nadšene privítali Clijstersovú, čerstvú víťazku prestížneho Masters a potom ešte s väčšou pompou v Belgicku veľmi obľúbenú Heninovú.

Ešte len 20-ročná hráčka (nar. 1. júna 1982 v Liege) bola postupne obdarovaná niekoľkými krásnymi kyticami, aby ich všetky tromfol dar od jedného diváka: šteňa shi-tzu. Diváci sa bavili, dokonca i mexickými vlnami, ku ktorým sa pripojili obe tenistky!

Bavila sa i Heninová: "O výsledok tu samozrejme nešlo. Bola to rozlúčka so slobodou. Uvažovala som nad tým, kde a ako ju realizovať. Lepšie miesto, ako kurt, mi nenapadlo. A ani lepšia spoločnosť pri tejto neobvyklej rozlúčke." Kim Clijstersová, 19-ročný talent svetovej úrovne, je najlepšou priateľkou Heninovej...

Justine Heninová, aj keď by sme už mali hovoriť o Justine Hardenneovej, sa v profi kolotoči pohybuje od januára 1999. Za tri roky dokázala vyhrať šesť turnajov WTA v singloch (Belgian Open 1999, Gold Coast 2001, Canberra 2001, Den Bosch 2001, Linz 2002, Berlin 2002) a dva v debloch, pričom zarobila už 2,5 milióna USD!

Po turnaji Masters má novomanželka Hardennová zhruba mesiac na oddych. Ten budú vypĺňať výsledky rôznych ankiet, keďže Clijstersová a teraz už Justine Hardenneová patria suverénne k najpopulárnejším a najúspešnejším belgickým športovkyniam, o program budú mať postarané. "Chcem si však aj trochu oddýchnuť, doma v Marloie, mala som ťažký rok. Potrebujem trochu načerpať sily, tak, aby bol ten budúci rok ešte lepší," nie je nespokojná s týmto Heninová.

Oddychovať bude nielen s manželom, ale i s dvoma bratmi Davidom a Thomasom, sestrou Sarah, s ktorými sa počas roka vôbec nevidí. Naopak, otcovi sa bude aj možno trochu vyhýbať. "Cestuje so mnou na každý turnaj," dodáva útla Belgičanka, ktorej mamka zomrela v roku 1995.

Tenis jej vraj bol doslova predurčený, nakoniec, narodila sa v čase, keď vrcholil Roland Garros. Momentálna svetová päťka, ktorá bola už na štvrtom mieste rebríčka WTA, si v budúcom roku verí. Nakoniec, zlepšuje sa rok čo rok: pred štyrmi rokmi končila sezónu na 226. mieste, pred tromi na 69. mieste, pred dvomi na 48. mieste, prerd rokom bola siedma, tohtoročné piate miesto sme spomínali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.