Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Po Vianociach na sústredenie, aby nezleniveli

Sportnet|Publikované 21. dec 2006 o 00:00

Košice Vo volejbalovej extralige žien nasleduje po poslednom dvojkole takmer mesačná prestávka. Družstvo Slávie TU Košice je prečká na štvrtej

priečke. V skupine o 1. až 4. miesto na vedúcu Sláviu SVM Bratislava šesť bodov a na Pezinok s bratislavským Doprastavom päť bodov.

V skupine vysokoškoláčky odohrali doposiaľ tri stretnutia a všetky tri prehrali. Počas víkendu najskôr doma podľahli Doprastavu 1:3 a v Pezinku uhrali rovnaký výsledok.

"Dobre, že sa už nehrá. Prestávka prichádza akurát včas. Hádam nám to po novom roku pôjde lepšie. Radi by sme sa tešili z nejakého víťazstva," rozhovorila sa kapitánka Košičaniek Tereza Slančová (na snímke vľavo).

Posledné dva súboje neodohrali slávistky v najväčšej pohode. A na kvalitných súperov priemerný výkon nestačí. "Pritom aj s Doprastavom, aj v Pezinku sa dalo vyhrať. Náš výkon ovplyvnila aj zostava. Veď do Pezinka sme išli bez Jacinovej, Medveďovej, Krišandovej a Staníkovej. Neúčasť štyroch hráčok je už citeľná. Najmä v zohratosti sme mali rezervy. No a chýbali nám aj skúsenosti," uviedla Tereza.

Tréner Rašner musel v zostave improvizovať. A príležitosť dal mladučkým hráčkam. "Na bloku sme mali Marcinkovú a Lampartovú, ktorá hráva za našu juniorku. Aj keď sú to mladé dievčatá, na svoje možnosti hrali veľmi dobre. Im sa určite nič vyčítať nedá. Viac sa čaká od starších hráčok. Tie by to mali potiahnuť. Na nahrávke zaskakovala Suchá a tá hrala dobre, rovnako tak aj Dragašeková," pochválila kapitánka svoje spoluhráčky. Chlieb sa podľa nej v Pezinku lámal v treťom sete. Ten Košičanky prehrali 23:25 a domáce sa tak ujali vedenia 2:1, ktoré už z rúk nepustili.

V tejto sezóne sa Doprastav predstavil v telocvični na Jedlíkovej v Košiciach po druhý raz. A opäť vyhral 3:1. "Jasné, že domáce prehry mrzia. Bola to naša tretia, lebo predtým sme nestačili ani na Pezinok. V skupine máme už len silných súperov," uvedomuje si Slančová, ktorá vie, že strata na vedúce trio narástla. "Aspoň doma by sme chceli vyhrávať. Hoci je mi jasné, že na tabuľkový posun domáce víťazstvá nestačia. Ale každý zápas nám môže niečo dať, je dobrou prípravou na play off."

Slávistkám pripravili tréneri program aj na štvortýťdňovú prestávku v extralige. "Trénujeme aj tento týždeň. Tréner nám povedal, že si nemôžeme dovoliť vypnúť a zísť sa až po Novom roku. Takže po Vianociach nám naplánoval štvordňové sústredenie vo Vranove. Nestihneme teda počas sviatkov zlenivieť," zasmiala sa jedna z najskúsenejších hráčok košického družstva. Vysokoškoláčky teda veľmi nevypnú. A ak by aj počas sviatkov čosi pribrali, vo Vranove to nepochybne vypotia...

Súvisiace články