Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po týždni oddychu sa chystajú po body do Petržalky

Po dvoch týždňoch majstrák. Extraligové Spišiačky sa v najbližšom kole predstavia v Petržalke. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 20. feb 2013 o 23:00

Basketbalistky ŠKBD Rucon v týchto dňoch tvrdo trénujú. Po ostatnom majstrovskom zápase mali dlhé obdobie bez majstrovského zápasu.SP. NOVÁ VES. V nedeľu partia dievčat zo Spiša cestuje do metropoly Slovenska. V ďalšom kole nadstavbovej časti ich čakajú súperky v Petržalke.

Voľné dva týždne využili Novovešťanky hlavne na tréning. Ich tréner Dávid Demečko to každé skoré ráno skúša na ľade s korčuľami a hokejkou. Takto „prebudený“ (basketbalisti hrajú hokej od 6.30 hod.) potom dáva zabrať aj dievčatám.

„Do hlavného mesta ideme s jasným cieľom zvíťaziť. Akýkoľvek iný výsledok by bol pre nás veľkým sklamaním,“ povedal na začiatku rozhovoru tréner Dávid Demečko a pokračoval: „Dosť sme potrénovali. Prestávka aj prišla vhod, lebo sme dohnali resty v kondícii. Skupinu o piate až deviate miesto berieme ako prípravu na play–off. Veď niekoľkokrát už sme deklarovali, že naším jednoznačným cieľom je hrať semifinále. Tomu podriaďujeme všetko naše úsilie.“

Po maródke

V nadstavbovej časti je najväčšou súperkou Spišiačok maródka. Vyzerá to tak, že nielen so súperkami v skupine o 5. až 9. miesto víťazia, ale aj konečne sa začínajú dievčatá dávať dokopy po zdravotnej stránke.

„V Bratislave nebude hrať Jalčová, ale v poriadku už by mala byť Palušná. Naplno by mala tréningovo zabrať Nagyová. Nová posila Slišková zapadla do kolektívu a hlavne posilní útok,“ dodal Dávid Demečko.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.