Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po triumfe nad Lipanmi chcú Sviťania uspieť aj na ihrisku súpera

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Svit - Po deľbe bodov v Poprade (1:1) čakal na zverencov trénera Jána Guziara v uplynulú nedeľu domáci zápas proti Lipanom. Diváci boli svedkami

stretnutia dvoch rozdielnych polčasov. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí otvorili gólový účet duelu už v 5. minúte tečovanou strelou z priameho kopu. Päť minút pred odchodom do šatní ale narušilo dovtedy koncentrovanú formáciu Lipian vylúčenie Frantu, ktorý oslabil svoj kolektív a ten po obrátke neudržal sľubný náskok. "Doplatili sme na naivnú chybu nášho hráča, ktorý v rohu ihriska zbytočne fauloval domáceho futbalistu. Taktika nám nevydržala, pretože sme v druhom polčase dostali rýchlo vyrovnávajúci gól zo štandartnej situácie, čo by sa nám v takomto prípade stať nemalo. V závere sme museli stretnutie dohrávať s ôsmimi hráčmi a brankárom, keďže sa nám zranil jeden hráč. Domáci ale vyhrali v tomto meraní síl zaslúžene," rozhovoril sa tréner hostí Ján Varecha. Jeho zverencom v prvom polčase vychádzala hra na rýchle protiútoky, vylúčenie Frantu však posadilo na koňa Sviťanov. "Prvý polčas nám hra na rýchle brejky naozaj vychádzala, avšak nedisciplinovanosť jedného hráča nás stála body. Domácim sa podarilo vyrovnať a druhým veľmi pekným gólom sa dostali jasne do sedla. Tretí gól v závere už iba prikrášlil ich víťazstvo," doplnil J. Varecha.

Lipany pricestovali pod Tatry so šesťzápasovou sériou bez prehry a aj vo Svite potvrdili svoje kvality. "Súper dokázal, že patrí k stabilným účastníkom tretej ligy, že má dobrú defenzívu, z ktorej podniká rýchle protiútoky. V úvode sme hosťom ponechali veľa priestoru, a tak sme opäť raz museli doháňať náskok súpera. Zrýchlili sme síce pohyb a dynamiku, hre však chýbala myšlienka a využívanie krídelných priestorov, preto sme mali problém dostať sa k vyloženým šanciam. Cez prestávku sme hráčov ešte viac vyburcovali. Zápas určite ovplyvnilo i vylúčenie hosťujúceho hráča, keď sa nám naskytlo na ihrisku viac priestoru. Podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól, potom sa však počet síl vyrovnal, keďže po faule Vitka, sme aj my dohrávali duel s desiatimi hráčmi. Po peknom góle Saba sme pridali v závere i tretí úspech a v konečnom dôsledku sme dosiahli zaslúžené, aj keď opäť iba vydreté víťazstvo," uviedol po zápase domáci kouč Ján Guziar, ktorý verí, že jeho zverenci zaberú a zabodujú aj v najbližších zápasoch na ihriskách súperov. "Myslím si, že po tomto víťazstve opadne z hráčov psychická ťarcha a ja verím, že v jednom z týchto dvoch najbližších zápasov vonku prekvapíme a že si v tabuľke pravdy polepšíme," uzavrel J. Guziar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.