Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po tomto výsledku o postupe do prvej štvorky rozhodne posledné kolo - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov ŽHKM Zvolen 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Prešov Jediné družstvo, ktoré Šarišanka reálne môže v poslednom kole základnej časti prvej hokejovej ligy žien bodovo predstihnúť a tým sa dostať do

štvorice najlepších, je práve Zvolen. A ten bol ostatným súperom Prešovčaniek na domácom ľade. Zverenkyne trénera Jaroslava Sabola (na snímke zo striedačky) ho zvládli výborne. V poslednom kole hrá Šarišanka v Banskej Bystrici, ktorá je v súťaži outsiderom a zatiaľ nezískala ani bod. Je teda málo pravdepodobné, že ho získa práve s Prešovom. Aj keby ale hosťujúce družstvo podľa očakávania v najbližšom kole pod Urpínom vyhralo, vyhrané to mať ešte nebude. Zvolen má totiž výhodu domáceho prostredia. Avšak na strane druhej, hostí na svojom ľade Spišskú Novú Ves, aktuálneho prvoligového lídra. Osud Šarišaniek tak trochu majú v rukách aj Spišiačky...

"Podstatné, aby sa záver základnej časti zdramatizoval bolo, aby sme súboj so Zvolenom doma vyhrali," konštatuje J. Sabol. "Takže pre oboch aktérov bol tento šláger zároveň bojom na ostrie noža. Nám sa vydaril hlavne priam raketový vstup do zápasu. V taktických zámeroch sme si ho naplánovali a vyšiel nám ako na želanie. V tretej minúte a tretej sekunde sme vyhrávali 2:0. Tým sme súperky evidentne zaskočili a hralo sa nám ľahšie. Zvolenčanky sa ale nevzdávali a postupne ožívali." V 28. min. dokonca vyrovnali na 2:2. Avšak odpoveď Šarišanky bola pádna a po chvíli viedla 5:2. Hosťujúci tím ale zase deväť minút pred koncom zápas zdramatizoval, keď znížil na 5:4... "Aj z toho je vidno, že toto stretnutie sme štartovali trikrát. Aj do tretice sme odskočili tesne pred koncom na dva góly a docieli to, čo si pred zápasom povedali. Dievčatá v základnej časti dobre finišovali. V ostatných siedmich kolách neprehrali, len dvakrát remizovali. O šancu hrať play off sa teda popasovali, no nakoniec všetci musíme čakať ako sa všetko vyvinie v poslednom kole."

Šarišanka: Frantová Šalatová, Knutová, Jurčenková, Ed. Raková, Hrišková, Gdovinová Bartáková, Fecková, Buchová Veličková, Sabolová, Jurčová Kolcunová, Štofaníková, Er. Raková Hamborská. Strelecky zažiarila v domácom tíme Jurčová, autorka štyroch gólov. Ďalšie dva pridala Veličková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.