Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po tom, ako sa dopočula o zlúčení kategórií, klesla obhajkyňa lanského svetového zlata na zem

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Košice Nie je jednoduché zladiť vysokoškolské skriptá so športovou kariérou. O tom vie dlho rozprávať každý, kto sa v podobnej situácii ocitne. Aj

Katarína Brinská (na snímke) má s tým dostatok skúseností. Za sebou má však všetky skúšky a tak nastúpila do druhého ročníka. "Trošku však školu zanedbávam, lebo dvojfázovo trénujem. Musím to neskôr dohnať," riekla sympatická fitneska, členka AM Šport Košice, okolo ktorej sa pred niekoľkými mesiacmi trochu rozvírila hladina. To preto, lebo vtedy napriek nominácii neštartovala na majstrovstvách Európy v Budapešti. Dôvodom bolo, že sa necítila v optimálnej fazóne. Už sa tento tmavší obláčik rozplynul? "Dúfam. Vydebatovali sme si to s predstaviteľmi reprezentácie. No dostala som na známosť, že odčiním to iba jedine tak, ak uspejem na najbližšom vrcholnom podujatí. Takže mám čo robiť."

Na posledných previerkach fitnesiek v Šuranoch a Martine naša pretekárka absentovala. Nebolo to však preto, že by sa akcií zľakla alebo nebodaj trucovala. "Ja sa hotujem na juniorský svetový šampionát. Preto sme sa s trénerom dohodli, že sa predstavím až o dva týždne na súťaži v Poprade. Predtým však nebudem odvodňovať a forma ešte nebude super. Potom o ďalší týždeň ma čaká nominačné zápolenie v Dubnici, ktoré by malo byť rozhodujúcim testom pred šampionátom. Ešte, pravda, neviem, či definitívne letím do dejiska majstrovstiev, ale všetko tomu nasvedčuje." Fitnesky i kulturistky v juniorskom veku, ako aj kategória Masters, majú svoj tohtoročný vrchol v novembri v portugalskom Porte, kam výprava odlieta v prvej dekáde. Katka vôbec neuvažovala, že by obsadila seniorské aj juniorské MS. "Uprednostniť ženskú súťaž pred juniorskou som rovnako nehodlala. Preteky junioriek sú pre mňa prioritné." Brinská naposledy pretekala na Fitneske Slovenska, odvtedy len dvojfázovo zaberá, sústredila sa na objemy. Túži tiež po novej disciplíne Fitness Body? "To ešte neviem, či aj juniorky ju budú obsadzovať, ale dopočula som sa, že nebudú ani výškové kategórie. Všetky dievčatá sa majú prezentovať v jednej súťaži. To zvýši konkurenciu a bude to tvrdé obstáť. Dosiaľ som vyhlasovala, že mienim obhájiť lanský titul v kategórii nad 167 centimetrov zo Španielska, no po tejto informácii som akosi klesla na zem."

K. Brinská cizeluje novú zostavu, snažila sa do nej zaradiť viac akrobatických a gymnastických prvkov. "Na tréningu mi to celkom ide, uvidím, ako dopadnem v Porte. Okrem toho drilujem formu v posilňovni každý deň. Pomáhajú mi moji tréneri a verím, že sa to skončí dobre," vyriekla názor s dávkou optimizmu talentovaná Košičanka, ktorá by mala v Portugalsku reprezentovať spolu s ďalšími Slovenkami, ale okrem Kořínkovej mená ostatných nevedela prezradiť. Konečná podoba nominácie uzrie svetlo sveta až po "site" v Dubnici.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.