Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po tažko vybojovanom vítazstve zazneli v domácej šatni ovácie

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Rožnava Predposledným 14. jesenným kolom pokracovala v nedelu IV. futbalová liga. V príjemnom slnecnom pocasí, ale na tažkom rozmocenom trávniku

bolo zvedavých na výkon domácich len 120 divákov. Tí, ktorí prišli, videli celkom slušné štvrtoligové stretnutie a konecne po dlhom case domáce vítazstvo. Rodilo sa velmi tažko, ale bolo zaslúžené. Mladí v domácom celku bojovali, chýbajú im však skúsenosti, aby dokázali v takýchto zápasoch zvítazit vyšším rozdielom. Dá sa povedat, že sa pomaly zúrocuje práca mládežníckych trénerov SP MFK Rožnava, ako aj rukopis domáceho kormidelníka Zoltána Breuera. Zásada kolektívu, že budú hrat len tí, ktorí sa zúcastnujú aj tréningov a nielen zápasov, posadila na tribúnu skúsených matadorov Hronca, O. Dávida i Grecmachera. Hostia najmä v druhom polcase svojou skúsenostou zatlacili domácich mládežníkov na vlastnú polovicu, ale z náznakov šancí nevytažili nic. Aj rozhodcom zápasu napomínaný tréner hostujúceho ŠK AGRO Gabriel Hrešcák sa po stretnutí správal arogantne na adresu domácich hrácov i funkcionárov a hoci jeho celok porazili dorastenci, poprial Rožnavcanom vypadnutie zo sútaže. Odmietol komentovat priebeh zápasu aj pre Gemerský denník s tým, že vyjadrenia po takýchto dueloch nedáva.

ROŽNAVA PALÍN 2:0 (2:0)

Góly: 3. Szoják, 29. Strelka. ŽK: Brncík Kaššaj, Egri, Csomoš. Pred 120 divákmi rozhodoval Šepela.

SP MFK: Szabó Leško, Vysoký, Brncík, Varga L. Dávid (65. Erdofalvi), Elek, Klinko, Rencsok Szoják (84. Lipták), Strelka (89. Lapoš), tréner: Zoltán Breuer

ŠK AGRO Palín: Žofcák Kaššaj (46. Egri), Olejník, Cuvan, Makel Hudák, Bereznák, Szantó, Bogdan, Csomoš, Tirko, tréner: Gabriel Hrecšák

Už v prvej minúte mohli skóre zápasu otvorit hostia, ked sa po chybe Eleka dostal k lopte Bogdan, ale domáci gólman zachránil. V 3. minúte Varga kolmicou vysunul Szojáka, ktorý zoci-voci hostujúcemu gólmanovi nezaváhal a nedal mu šancu. Po vzrušujúcom úvode sa hra pohybovala medzi šestnástkami bez šancí, ale s množstvom faulov na oboch stranách. Trvalo to do 26. minúty, ked hostujúci Szántó z pätky vysoko prestrelil. Domácich to opät vyburcovalo a o tri minúty neskôr po Rencsokovej prihrávke trafil siet Strelka. Hra potom upadla do podpriemeru, hostia sem tam pohrozili, ale bez úspechu. Polcas koncil peknou akciou domácich, Vysoký však z asi 12 metrov vystrelil len do nárucia brankára Žofcáka. Po zmene strán chceli domáci definitívne rozhodnút o výsledku, ale v 46. minúte po akcii Szojáka a Strelku netrafil zblízka bránu L. Dávid a o minútu neskôr tvrdú strelu Strelku gólman hostí vyrazil. Kedže to Rožnavcanom nevyšlo, hostia zacali preberat iniciatívu, pricom domáci už tradicne tahali za kratší koniec a spoliehali sa len na rýchle brejky. V rozpätí troch minút, od 58. do 61. sa hostia netrafili, ked ich najväcšiu príležitost v zápase nepremenil Tirko, ktorý z troch metrov poslal loptu hlavou vedla brány domácich. Predtým nedal Bogdan, hostia znervózneli a všetky ich dalšie pokusy domáca obrana, v ktorej kraloval najmä Brncík, odvrátila. V záverecnej štvrthodine prišli minúty domácich. Najprv Klinko ani na dvakrát nedal a nebezpecné pokusy Strelku zastavila tyc a pozorný gólman hostí. Ako sme už vyššie spomenuli hostujúci tréner Hrešcák stretnutie odmietol komentovat. Domáci Z. Breuer to po vítazstve urobil velmi rád: Konecne sme vyhrali a teší ma, že chlapci pochopili, že nie nadarmo na ihrisku makali, kedže sme doteraz nemali ani trošku štastia. I ked nás skúsenejší súper v druhom polcase zatlacil, mali sme ešte tri šance, škoda, že to vítazstvo prišlo až v poslednom domácom zápase. Chlapci si ho však zaslúžili, co dali aj patricne najavo vítazným bojovým pokrikom v kabíne po zápase.

V poslednom jesennom kole sa Rožnavcania predstavia v Secovciach, ktoré ich vystriedali na poslednej priecke. Súper je zdá sa z rozklade, ked v nedelu mužstvo spod Dargova utrpelo debakel 2:12 v Topolanoch. Tento moment by mohli zlepšujúci sa hráci SP MFK Rožnava využit vo svoj prospech.