Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po svadobnej hostine si Olcnavčania poradili s lídrom súťaže

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Za typicky jesenného sychravého počasia a v tieni parlamentných volieb pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž siedmym

kolom. V šlágri kola Olcnava, ktorá mala v nohách sobotňajší svadobný zápas zdolala vedúce mužstvo súťaže Veľký Folkmar. O najväčšie prekvapenie sa postarali Letanovčania, ktorí doma nečakane podľahli Bystranom.

TEPLIČKA - JAKLOVCE 3:1 (1:1)

V súboji dvoch tabuľkových susedov mal prvú možnosť v 4. minúte Fabrici. Nedáš - dostaneš platilo hneď o minútu, keď Lesnický ideálne uvoľnil Marcinčáka a ten na dvakrát prekonal Fabriciho - 1:0. Jaklovce potvrdili povesť kombinačne dobre hrajúceho mužstva. V 15. minúte však domáci nebezpečne zaútočili, Lesnický presne prihral Marcinčákovi, ten však zbrklo zahodil. Domáci bojovali zo všetkých síl, ale hostia boli veľmi zdatným súperom. V 30. minúte agilný Marcinčák z desiatich metrov presnou strelou zakončil svoje úsilie a po druhýkrát sa mohol zapísať do streleckej listiny v 35. minúte, keď nezúžitkoval Timkovu spätnú prihrávku. V 37. minúte sa Jaklovčania dočkali, keď svoj dobrý výkon v prvom polčase korunovali gólom z kopačky Ondaša.

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie a v 69. minúte po rohu Marcinčák hlavou dostal Tepličku do vedenia - 2:1. V 72. minúte Dolnačko z dobrých dvadsaťpäť metrov namieril rovno do šibenice. Za predvedený výkon si zverenci trénera Eduarda Kessela víťazstvo zaslúžili, hostia po výborne rozohranom prvom polčase v druhej časti hry sklamali. Pred 200 divákmi rozhodoval Slebodník. TEPLIČKA: Kyseľ - Baldovský, Uhrinovský, Odziomek - Hudran, Timko, Varkonda, Dolnačko, Koňak - Lesnický, Marcinčák, striedal: Hamrák. JAKLOVCE: Budinský - Fabrici, Kandra, P. Jakubišin - Lauf, Kovalčík, Hajduk, Kandrik, Papcun - Švartz, Ondáš, striedal: Kováč.

Povedali po zápase: Eduard Kessel (tréner Tepličky): Diváci videli kvalitný zápas. Hostia potvrdili svoju povesť. Veľmi slušný zápas, myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Štefan Bikár (tréner Jakloviec): Prvý polčas bol vyrovnaný, druhý bol z našej strany veľmi slabý. Domáci zaslúžene vyhrali.

LETANOVCE - BYSTRANY 2:4 (0:2)

Stretnutie v Letanovciach začalo uctením si minútou ticha pamiatku zosnulého dlhoročného hráča a funkcionára Letanoviec J. Olejníka. Hostia v pozmenenej zostave vyťažili v tomto zápase z minima maximum. V prvom polčase dali dva góly z rýchlych protiútokov. Po prestávke sa hra odvíjala v strede poľa a Bystrianci opäť po dvoch rýchlych protiútokoch sa postarali o jedno z prekvapení kola. Góly za domácich strieľali Lesňák a D. Pecha. Za hostí sa do listiny strelcov zapísal dvakrát Jozef Suchý, po jednom pridali Ján Suchý a Ogurčák. Pred 150 divákmi rozhodoval Lauf. LETANOVCE: Drabiščák - Melikant, Lesniak, Bendík - Gurecký, R. Pecha, P. Toporcer, Šoltís, D. Pecha - Biskup, Žiga, striedali: J. Toporcer, Zahornadsky. BYSTRANY: Pavol - Brajerčík, Suržin, Kekeľ, Ján Pavol - Jochman, Chlebovec, Lukáč, Jozef Suchý - Ján Suchý, M. Pavol, striedal: Pavlík.

JAMNÍK - ODORÍN 2:0 (1:0)

Susedské derby začali obidve mužstvá od prvej minúty s nasadením a bojovnosťou. V 15. minúte M. Farkašovský vyskúšal J. Strelu, ale bezprostredne z ďalšej akcie rezultoval gól v podaní ďalekonosnej strely V. Kavuliča - 1:0. Agilný S. Čuj v strede poľa domácich tvrdil muziku, jeho akcie mali oči. Hosťujúci kanonier M. Majko sa v prvom polčase prakticky nedostal k slovu. V druhom polčase rozhodca Švarc nasadil zvláštny kurz. Okrem slabého pohybu po ihrisku, nad niektorými nepresnými verdiktami sa dalo len pousmiať. Rozhodcovia boli v tomto súboji najslabším článkom. V 65. minúte sa po závare pred Strelovou bránou najlepšie zorientoval Kočiš a upravil na konečných 2:0. JAMNÍK: J. Macejko - Uhrín, S. Čuj, Fasinger - J. Macejko, Kavulič, Kočiš, S. Čuj, M. Farkašovský - Andraši, Petruška, striedali: Ľ. Farkašovský, M. Farkašovský. ODORÍN: J. Strela - M. Majko, J. Kováč, E. Kováč - Stanko, Zemba, Zekucia, Fabian, Petruk - Gonda, Lipták, striedali: Kavulič, Čarnoky.

OLCNAVA - V. FOLKMAR 2:1 (1:1)

V Olcnave bolo včera podvečer poriadne veselo. Deň predtým sa ženil kapitán, hrajúci tréner a opora mužstva Dušan Vodhanel (píšeme o tom na inom mieste). V šlágri kola podali Olcnavčania doteraz najlepší výkon v jesennej časti súťažného ročníka 2002/2003. Od začiatku pritlačili súpera, ktorý sa prezentoval profesorskou hrou. Prvú vážnejšiu šancu mal v 10. minúte J. Gardošík. Udrelo však na druhej strane. Hostia využili hneď prvú príležitosť, keď z priameho kopu presne namieril Andrejco - 0:1. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a v 38. minúte zaznamenal prvý gól v novej sezóne mladoženáč Vodhanel. Olcnavčania ešte nastrelili dvakrát žrď, hostia pohrozili len z ojedinelých protiútokov, hrou nepresvedčili. Pred 156 platiacimi (stretnutie sledovalo 400) divákmi rozhodoval Šofranko. OLCNAVA: Ferenčuha - Fifík, M. Petrov, Pavlík - Štofan, M. Petrov, P. Gardošík, J. Gardošík, Pastucha - Vodhanel ml. (ml. znamená mladoženáč), Samoľ, striedal: Melega. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Jakubišin, Cmor - Gál, Andrejco, Rigda, Žigmond, Serbín - Poláček, Budinský, striedali: Matejov, Štecák.

MARGECANY - KLUKNAVA 2:2 (2:2)

Za stáleho dažďa a na ťažkom teréne videlo 150 divákov veľmi kvalitný futbal. Od štvrtej minúty padali góly v štvorminútových intervaloch. Skóre zápasu otvoril S. Sokolský ml. po ideálnej prihrávke Ringoša. V 8. minúte vyrovnal Marek Belej, v 12. minúte po rohovom kope zaznamenal druhý úspech Margecian Ľ. Petrík a v 16. minúte Marián Belej vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu ťažký terén sťažoval hru obidvom celkom. Domáci si vypracovali viacero dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale v skóre (2:2) z prvého polčasu sa už nemenilo. Pochvalu za predvedený výkon si zaslúžila rozhodcovská trojica, ktorá zvládla stretnutie na jednotku. Hlavným arbitrom bol Džima. MARGECANY: Graban - Očvar, Ringoš, J. Sokolský - Klein, S. Sokolský st., Kandra, Petrík, M. Petrík - S. Sokolský ml., Vargoško, striedal: Hrubý. KLUKNAVA: Ďorko - Podracký, Rychnavský, Nehyla - Mastiš, Lisý, Čarnoky, Pribičko, Marián Belej - Marek Belej, Jurčák, striedali: Horváth, Šmida.

SP. HRUŠOV - HRABUŠICE 2:1 (1:0)

Počas celého stretnutia domáci kontrolovali hru. Do vedenia sa dostali v 22. minúte, keď z hranice šestnástky do šibenice namieril Spišák. V 58. minúte si domáci Bráz nešťastne zrazil loptu do svojej brány - 1:1. Ďalšiu veľkú príležitosť mal Vaškeba, ktorý v 70. minúte zahodil pokutový kop. Hrušovčania sa však nevzdávali, zvýšili tlak a v nadstavenom čase opäť Spišák z priameho kopu rozhodol o tom, že tri body zostavajú u nováčika. Stretnutie pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Cehuľa. SP. HRUŠOV: Matfiak - Saluga, Bráz, P. Samoľ - Spišák, Švač, L. Samoľ, Šesták, Kunzo - Medvec, Vaškeba, striedali: Slamený, Salaj, Hrobák. HRABUŠICE: Jendrál - Toporcer, Tkáč, V. Školník - Bartoš, Lipčák, Oravec, Klinga, Kacvinský - Kostík, Viboh, striedali: J. Školník, Šarišský.

PAŠEK GELNICA - HNILČÍK 2:0 (0:0)

Za stáleho dažďa mali v prvom polčase územnú prevahu domáci. Hostia väčšinou bránili, spoliehali sa na rýchle protiútoky. V druhom polčase pokračoval Pašek náporom, v 77. minúte ich snahu korunoval Pavúk. Príležitosť na vyrovnanie mali futbalisti Hnilčíka v 84. minúte, keď Pekarčík na trikrát zahodil tisíc percentnú šancu. Na konečných 2:0 stanovil tri minúty pred koncom Kocúrek. Slušné stretnutie pred 75 divákmi rozhodoval Bandžuch. PAŠEK GELNICA: Tomaško - Kruželák, Hricko, Dulín - Hofman, Rostáš, Konečný, V. Žiga, Pavúk - Moravčík, J. Žiga, striedali: Ambroz, Tancár, Kocúrek. HNILČÍK: Murgač - Seman, Kubus, Novotta - Hlucháň, Fabián, Vido, Fehér, Repaský - Macko, Regec, striedali: Jakubov, Pekarčík, Loja.