Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po suverénnom výkone najtesnejšie víťazstvo

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Bardejov - Tretie víťazstvo na súperovej pôde pod vedením Jána Kozáka dosiahli futbalisti Zemplína Michalovce v sobotu na ihrisku Bardejova.

Stretnutie malo špecifický nádych, keďže malo byť bonbónikom osláv 80. výročia vzniku futbalu v Bardejove. Ale iba malo, pretože chuť do bohato vyzdobených stolov vzali početnej skupine pozvaných hostí práve Michalovčania. V pozmenenej zostave, bez Adriána Devečku, ktorého na ľavej strane zálohy nahradil Gabriel Pavlulík a Maroša Galla, toho zastúpil Tomáš Ivan, zaknihovali po dvoch nepresvedčivých výkonoch cenné víťazstvo. Aj keď znova nepadol gól z kopačky hráča Zemplína, situácia z 35. minúty, v ktorej si domáci stopér Marián Kukulský zrazil center Capíka do vlastnej siete, rozhodla o zisku troch bodov. "Dostal som perfektnú loptu od Ľuboša Uhľara, po pravej strane som postupoval sám na bránu. Videl som zozadu nabiehajúceho Bačíka, chcel som mu poslať prihrávku pred prázdnu bránu, ale do lopty náhle šmýkačkou vletel Kukulský a loptu usmernil za Pillárov chrbát. Keby nie on, Bačík dá isto gól do prázdnej brány," opísal rozhodujúci moment stretnutia michalovský útočník Milan Capík. Pravda, hráči Zemplína mohli rozhodnúť o trojbodovom zisku už oveľa skôr, alebo neskôr v druhom polčase. Rastislav Gabák trafil z priameho kopu žrď, Bačíkove strely tesne míňali domcu bránu, a po spätnej prihrávke Slicha napálil práve Capík loptu zblízka do brvna! "Šancí sme mali dosť, kým Bardejovčania ani jednu. Aj preto ma škrie, že o víťazstve rozhodli vlastne oni nešťastným vlastencom. Počas celého zápasu sme však boli jednoznačne lepší, o našom úspechu teda niet pochýb" doplnil dvadsaťpäťročný útočník, ktorý patril medzi najlepších na ihrisku. Po dlhšom čase nastúpil na poste klasického útočníka a zdá sa, že mu táto zmena prospela.

Aj keď podali Michalovčania v Bardejove suverénny výkon, na nepoznanie s tým so Starou Ľubovňou, stále hrozilo nebezpečenstvo vyrovnania. Obrana na čele so spoľahlivým brankárom Belanom však stála na pevných nohách a domácu omladinu takmer k ničomu nepustila. "Bolo to obojstranne dobré stretnutie. Z našej strany to bol doposiaľ jeden z najlepších výkonov, čo som pri mužstve. Chlapci hrali v obrane veľmi zodpovedne a súpera takmer k ničomu nepustili. Boli sme nebezpeční v rýchlych protiútokoch, aj keď ma mrzia naše nepremenené šance. Takto sme museli tŕpnuť až do posledných sekúnd. Naše víťazstvo je zaslúžené," prezradil tréner Michaloviec Ján Kozák.

Obrovský smútok bol na domácej strane. Po bohatom programe osláv 80. výročia vzniku tamojšieho futbalu všetci priaznivci BŠK logicky očakávali víťazstvo, avšak opak bol pravdou. Sklamaný bol aj tréner Bardejova František Vilím. "V prvom polčase sme sa ešte snažili čosi vymyslieť, ale proti kompaktnej obrane súpera sme sa nedokázali presadiť. Po inkasovanom góle upadla naša hra do slabšieho priemeru a nebyť vychýlenej koncovky hostí, mohli sme prehrať ešte vyššie. Michalovčania dali do hry väčší kus srdca a bojovnosti, konečný výsledok je teda zaslúžený," doplnil domáci lodivod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.