Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Po štvorgólových prehrách sa chce Stropkov otriasť

Ani tréner Ján Bodnár s doterajšími výsledkami Krásnej nie je spokojný. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 4. apr 2012 o 22:00

Jarná časť futbalových majstrovstiev regiónu nabehla na pravidelný rytmus.

Po doterajších dvoch kolách sú mužstvá, ktoré ešte neokúsili pocit víťazstva a aj také, ktoré zase nenašli premožiteľa. Nejaké veľké presuny v pelotóne síce oproti jeseni nemožno očakávať, ale určite daktoré mužstvá si vylepšia výrazne svoje postavenie a iné sa zase prepadnú. Na hlbšiu analýzu je však ešte dosť času, nateraz majú účastníci za sebou príliš málo na to, aby vedeli, na čom sú.

KOŠICE/STROPKOV. Do kategórie smutnejších patria aktuálne hráči Krásnej. Nielenže v oboch vystúpeniach prehrali, ale zakaždým inkasovali po štyri góly.

Najprv v derby v Haniske, naposledy doma v meraní síl so Stropkovom. Zlyhala defenzíva? „Ľahká otázka, ťažká odpoveď. Keby sme to vedeli, hneď by sme dokázali na to reagovať, hoci nejaké veľké zmeny robiť nemôžeme a nastúpiť môžu len tí, ktorých máme. Mužstvo je trošku zakríknuté a neverí si. Prichodí nám rýchle sa spamätať a podávať iné výkony,“ rozhovoril sa manažér klubu Stanislav Bednár.

V Krásnej sú smutní z prehier, ale priznávajú, že v oboch dueloch boli súperi nad ich sily aj vzhľadom na iné postavenie v tabuľke. Navyše prioritou je záchrana v súťaži a orientácia na domáce duely. „To ale neznamená, že najbližšie v Snine, ktorá je rozbehnutá, sa vopred odovzdáme osudu.“

Bednár pripomenul, že v Haniske inkasovali gól hneď na začiatku, kým v dueli so Stropkovom v úvode dokázala Krásna skórovať, ale vzápätí hostia vyrovnali a do prestávky sa ujali vedenia.

„Máme mladý tím, ktorý nedokáže správne reagovať na takúto hojdačku. Nenašiel sa hráč, ktorý by sa postavil na odpor a chýba nám väčšia vnútorná sila aj herný kumšt.“

Tešia sa na lídra

Iné pocity zdieľajú Stropkovčania, ktorí sa vyhupli na tretiu pozíciu. V jarnej ouvertúre si poradili v náročnom derby so Svidníkom, keď o ich úspechu rozhodol jediný gól, no v Krásnej trafili presne až štyri razy.

„Sme spokojní s plným bodovým ziskom. Proti Svidníku sa potvrdilo, že podobné duely sú zložité, lebo hráči sa navzájom poznajú. Predpokladal som, že to bude o jednom góle a tak sa aj stalo. V uplynulom vystúpení sme sa nezlomili po tom, čo sa domáci ujali vedenia, dokázali sme kontrovať. V zimnej príprave sme tím doplnili vhodnými typmi, zvýšila sa konkurencia,“ komentoval situáciu tréner Stropkova Ľubomír Reiter.

Najbližšie jeho zverencov čaká náročná previerka, keď privítajú lídra z Humenného. „Vieme, čo môžeme do hostí čakať. Je to kvalitný tím, na zápas sa ale tešíme a veríme, že hostia to budú mať u nás ťažké. Podstatné je, aby diváci videli kvalitný futbal,“ dodal Ľ. Reiter.

Program 20. kola - nedeľa 8. apríla o 15.30 hod.: Giraltovce - Svit, Sabinov - Svidník, Snina - Krásna, Stropkov - Humenné, Haniska - Sp. Podhradie, V. Opátske - Bard. N. Ves, V. Šariš - Michalovce B, N. Hrušov - Barca.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.