Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po stredajšom derby chýbali Košičanom na Interi sily

Sportnet|Publikované 7. dec 2003 o 23:00

Bratislava - Basketbalisti Slávie TU Košice neprekročili tieň nepriaznivých výsledkov na súperovych ihriskách ani v sobotu. V hale na Pasienkoch

podľahli bratislavskému Interu 58:81. Pod výsledok sa podpísal veľmi zlý úvod východniarov a hoci po tretej štvrtine znížili na rozdiel štyroch bodov, v záverečnej desaťminútovke bol obraz hry znovu podobný ako na začiatku duelu. Košičania v obrane neboli takí dôrazní ako doma proti Svitu a keďže im nešla ani streľba, nemohli v hlavnom meste uspieť.

"Ukázalo sa, že stredajší zápas proti Svitu nás stál dosť síl a nedokázali sme sa dostatočne zregenerovať. Bolo to vidieť na úvode zápasu, ktorý sme prehrali rozdielom triedy. Až potom sme začali hrať našu hru. Dodiahnuť sa nás stálo veľa síl, znížili sme na rozdiel štyroch bobov, ale žiaľ, na viac neostalo síl. Som rád, že po odvete štvrťfinále Slovenského pohára, ktorú odohráme v stredu vo Svite, príde dlhšia pauza, keď budeme môcť obnoviť náš fyzický fond," okomentoval duel na Interi tréner Slávie TU Juraj Gacík. "Dosť nás poznačilo, že už v úvode sa zranil Nuber a po ňom aj Šima, takže nebolo koho striedať na krídlo." Spomínaných dvoch hráčov vyradilo zranenie už na začiatku, prakticky hneď po tom, ako vybehli na ihrisko. Nestihli sa na ňom ani 'rozkukať' a Nuber si narazil koleno a Šimu 'seklo' v chrbte.

Napríklad v nedávnom domácom zápase proti Interu Košičania vyleteli na súpera ihneď od úvodu, v sobotu na Interi to bolo presne naopak. Za prvých vyše šesť minút mali na svojom konte iba dva body a to poznačilo celý ďalší priebeh. "Žiaľ, bolo to tak. Bolo naozaj citeľne vidieť, že po stredajšom ťažkom súboji nám chýbajú sily." Žlto-modrí sa napriek zlému úvodu pokúsili ešte zabojovať, v tretej štvrtine znížili na rozdiel nádejných štyroch bodov, ale potom to už nešlo. Hráčom nováčika znovu nepadlo ani niekoľko dobrých pozícií spod koša, ktoré by sa mali premieňať. "Aj to vyplývalo z toho, že hráči nie sú navyknutí hrať systémom sobota - streda - sobota. Mužstvá, ktoré hrajú Superpohár - Inter, Svit, Nitra a Lučenec - to už mjú zvládnuté, my sa to ešte len učíme."

Košičania odohrajú ešte v stredu odvetu štvrťfinále Slovenského pohára vo Svite a potom ich súťažné súboje čakajú až po Novom roku. "Budeme mať chvíľu voľno, potom začneme pracovať na obnove fyzických síl, týždeň budeme behať. Trénovať budeme aj cez sviatky, aby sme 10. januára doma s Levicami podali náš štandardný výkon," dodal tréner Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.