Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Po slovenskom derby český šláger

Sportnet|Publikované 12. mar 2009 o 23:00

Spanilú jazdu hádzanárov Tatrana Prešov na slovenských extraligových palubovkách nezastavili ani ambiciózni Košičania. Vo východniarskom derby

úradujúci majstri síce na súperovom ihrisku strelecké rekordy nelámali, no body si po výhre o tri góly nekompromisne zobrali.

PREŠOV. Mužstvo Tatrana Prešov odohralo v stredu v Košiciach 55 (!) majstrovský zápas prebiehajúcej sezóny. Na Slovensku suverénne kraľuje. Zeleno-bieli nepoznajú v extralige prehru, dali najviac gólov, inkasovali najmenej. Zdravotné problémy, a tým pádom aj absencie hráčov základného kádra pretrvávajú. Azda aj preto mal ostatný zápas na košickej pôde vyrovnanejší priebeh, než mnohí očakávali.

Druhá výhra v Košiciach

IS Košice prehrali v Považskej Bystrici o dvanásť gólov, v Nových Zámkoch o deväť. Napriek tomu líder slovenskej extraligy nehodlal u susedov nič podceniť. "Psychicky sme sa na tento zápas chystali zvlášť dôkladne," tvrdil po zápase tréner Tatrana Prešov Rastislav Trtík. "To zväčša býva tak, že mužstvo po podobných nádielkach sa doma vzchopí, štípe, kope, bojuje o lepší výsledok. Navyše, okrem nás v Košiciach v tejto sezóne ešte nik nevyhral. Bolo nám jasné, že zopakovať to druhý raz nebude vôbec jednoduché. Naše domnienky sa potvrdili. Domáci na nás vybehli na plné obrátky. Výborne bránili, tvrdo, ale v medziach dovoleného. Zamerali sme sa na košických strelcov, no súper nás prevyšoval hlavne hrou cez pivota. Priebeh sme však zvládali, mali ho pod kontrolou. Do hry sa zapojili aj donedávna maródi Kozlov, Tumidalský, T. Mažár. Záver sezóny s dôležitými zápasmi sa blíži. Potrebujú sa teda rozohrať. Teší ma, že som ich mohol nasadiť aj v ťažších úsekoch, keď sa domáci dostali na dostrel gólu. V oslabení prežívali dosť ťažké chvíle. Klobúk dole pred chlapcami, že to zvládli. Výborný výkon podal brankár Meluš. Vychytal strely v dôležitých okamihoch. A navyše dokázal prekonať košického gólmana hodom cez celé ihrisko. V závere mužstvo zase podržal Krupa. Postupne sa nám zlepšila celá obrana. Horšie to bolo s efektivitou zakončenia. Radčenko triafal do blokujúcich Košičanov, zmýlil sa aj Huňady, niečo nedal Rado Pekár. Musím však zdôrazniť, že na ihrisku neboli len naši hráči. Domáci bojovali, hlavne v obrane nám nič nedarovali, boli maximálne obetaví. Po zisku lopty potom celkom úspešne kontrovali. Bol to dobrý zápas. Bodaj by takých v slovenskej extralige bolo čo najviac. Kvalitných, s dobrou diváckou kulisou."

Mečbal Tatrana

Po východniarskom derby v slovenskej extralige čaká Tatran Prešov šláger českej Zubr extraligy. V aktuálnej tabuľke tejto súťaže je síce HC Gumárny Zubří na čele s náskokom jedného bodu pred Tatranom Prešov. Slováci majú však okrem zajtrajšieho ťaháku k dobru ešte zápasy s Hustopečmi a Jičínom. Aj v Zubr extralige obhajca prvenstva z Prešova má suverénne aktívne skóre (aktuálne 215 gólov), na konte iba jedinú prehru (v Zubří) a remízu (s Duklou). Na rozdiel od Zubří, ktoré prehralo v Karvinej, v Prahe aj v Jičíne. Ak Prešov zajtra (o 18. h) v Tatran handball aréne nezakopne, môže oslavovať splnenie ďalšieho cieľa. "Pre nás to bude v prvom rade prestížny zápas," tvrdí R. Trtík. "Stratégia je nalinkovaná. V tabuľke pravdy máme len trojbodovú stratu, na rozdiel od šesťbodovej 'gumárov'. A k tomu výhodu troch domácich zápasov. Zajtra so Zubří, o týždeň s Hustopečmi a Jičínom. Obhajoba by teda mala byť samozrejmosťou. Pred nami je však najbližší zápas. Zajtra chceme súperovi oplatiť prehru 28:33 zo 14. kola Zubr extraligy v Zubří. Vtedajší súboj nebol po športovej stránke celkom v poriadku. My však požičané chceme späť predovšetkým športovými zbraňami."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.