Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Po Slávikovi ukončil kariéru aj Mick

SITA|23. okt 2006 o 17:20

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia sánkarov sa v nedeľu vrátila z tréningového kempu v lotyšskej Sigulde, na ktorom však šéftrénerovi Walterovi Marxovi st. už chýbal jeden z najskúsenejších ...

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia sánkarov sa v nedeľu vrátila z tréningového kempu v lotyšskej Sigulde, na ktorom však šéftrénerovi Walterovi Marxovi st. už chýbal jeden z najskúsenejších pretekárov Ľubomír Mick. Dvadsaťosemročný rodák z Popradu sa totiž rozhodol ukončiť aktívnu kariéru.

"Áno, stalo sa tak predovšetkým zo zdravotných dôvodov. Mick začal s nami prípravu na blížiacu sa novú sezónu, absolvoval značnú časť prípravného obdobia. Pre pretrvávajúce problémy s kolenom, ktoré ho trápili od havárie pred pretekmi SP na olympijskej dráhe v Cesane Pariol sa rozhodol skončiť, keďže sa nemohol naplno venovať tréningu," informovala agentúru SITA generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov (SZS) Mária Jasenčáková.

Mickovým zanechaním aktívnej športovej činnosti sa rozpadla úspešná dvojica, ktorú tvoril s Walterom Marxom ml. Medzi ich najväčšie spoločné úspechy patrili v súťaži dvojíc 7. priečka v celkovom hodnotení SP 2002/2003, 8. miesta na MS 2003 a 2004, 9. pozícia na ZOH 2002. V súťažiach družstiev prispeli Mick s Marxom ml. k 4. miestu na MS 2003, ME 2004 a 5. priečke MS 2004. Na tohtoročných zimných olympijských hrách v Turíne obsadili 13. pozíciu. "Je nám to veľmi ľúto a zároveň je to veľká škoda, lebo sme sa na nich dosť spoliehali. Ani vekovo neboli ešte starí a svoje bohaté skúsenosti mohli zužitkovať a potiahnuť to aspoň do ZOH 2010 vo Vancouveri. Pokojne by stihli ešte aj ďalšiu olympiádu. Máme síce v zálohe mladú dvojicu Harniš - Regec, ale ešte nejaký čas potrvá, kým z nich budú takí jazdci, ako boli oni. Marx ml. bude súťažiť už len medzi jednotlivcami," dodala Jasenčáková.

Slovensko tak po Jaroslavovi Slávikovi prišlo v osobe Ľubomíra Micka o ďalšieho elitného sánkara. Slávik v uplynulej sezóne najskôr ukončil kariéru, no vzápätí sa do ľadového koryta pred ZOH vrátil. Následne po skončení minulého súťažného ročníka sa napokon predsa len rozhodol dať si ročnú až dvojročnú prestávku. "Slávik by sa do Vancouveru rád vrátil. Uvidíme, či sa mu to podarí," zakončila s nádejou v hlase generálna sekretárka SZS.


Súvisiace články