Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po šlágri prvých dvoch sa môžu usmievať aj ďalší

Tréner Jozef Komara sa teší na šláger. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 15. sep 2011 o 22:00

Nastávajúce 9. kolo futbalových majstrovstiev regiónu ponúkne parádny bonbónik v podobe merania síl prvých dvoch celkov v tabuľke. Vedúce Spišské Podhradie privíta na svojom ihrisku druhý Svit.

Oba celky sú na tom bodovo rovnako, no môže sa stať, že sa po dueli bude smiať aktuálne tretí – Haniska či štvrtý Svidník alebo nebodaj piata Snina.

KOŠICE. Šlágru predchádzala zaujímavá situácia v uplynulom kole, obaja aktéri totiž prehrali.

Konečne zabrať naplno

Hostitelia nepochodili v Sabinove, keď v druhom polčase v tesnom slede dva razy inkasovali a utŕžili druhú prehru v ročníku. „V Stropkove sme predtým vybuchli za pätnásť minút. Teraz sme nehrali kompletní, chýbali nám Rišo Hritz, Matfiak a tiež Kočik. Každý je síce nahraditeľný, ale nevyužili sme šance. Do prestávky sme mohli vyhrávať, no zlyhali sme, a tak sme inkasovali. Domáci zaslúžene vyhrali,” vrátil sa k zápasu tréner Jozef Komara, ktorý pripísal inkasované góly na vrub individuálnych chýb. Bolo to o jednom góle, a keďže presnejšie mierili hostitelia, tešili sa. „Nepreceňoval by som naše postavenie, možno sme niekedy išli za hranicu možností. Súťaž je vyrovnaná a líder môže prehrať pokojne aj s posledným. Preto očakávam ešte veľa prekvapení.” Či si to hráči uvedomujú, alebo nie, predsa len terajšia pozícia je pre nich i zaväzujúca, lebo sa na nich hľadí ako na favoritov. Svojím spôsobom to bude i teraz, hoci kormidelník to vidí v širších súvislostiach. „Podtatrancov poznáme dobre, V uplynulom ročníku sme s nimi dva razy prehrali, takže teraz sme na ťahu azda my. Radi by sme bilanciu zmenili a nemienime aj do tretice s nimi ťahať za kratší koniec. Sme už skúsenejší kolektív, hoci i Svit má matadorov. Po troch menej vydarených zápasoch sa patrí zabrať, i keď možno i bod bude úspechom,” dodal J. Komara.

Nepotvrdili body z Krásnej

Sviťania nepochodili doma s Humenným a tiež si mohli spytovať svedomie. Neustrážili totiž štandardné situácie hostí. „Herne sme už boli na tom i horšie, ale výsledkovo to dopadlo lepšie, teraz sme zlyhali v zakončení,” pridal postreh hrajúci tréner Milan Jambor, ktorý odmietol názor, že tím cíti zvýšený tlak. Vraj ambície nesiahajú k prípadnému postupu. „Bola škoda, že sme nepotvrdili body z Krásnej. Pravdaže, každý, kto je hore, chce tam i zostať.” V súperení s prvým celkom pelotónu mienia spoluhráči a zverenci Jambora potešiť diváka a pričiniť sa o kvalitný priebeh. „Budeme vychádzať z predošlých vzájomných súbojov, hoci každý je iný. Predpokladám, že to bude poriadna šichta pre oboch aktérov. Pamätám sa, že na jar súper hral u nás veľmi dobre a bolo vidno, že futbal v jeho podaní má hlavu i pätu. Nebudeme príliš otvárať hru, ale ani to nezamurujeme,” naznačil časť taktiky M. Jambor.

Program 9. kola - sobota 17. septembra o 15.00 hod.: Humenné – Svidník. Nedeľa 18. septembra o 10.30 hod.: Krásna – Giraltovce, Michalovce B – Snina, o 15.00 hod.: Sp. Podhradie – Svit, Bard. N. Ves – Sabinov, Barca – Stropkov, N. Hrušov – Haniska, V. Šariš - V. Opátske.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.