Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po slabšom začiatku nasledoval vynikajúci finiš

Sportnet|Publikované 7. dec 2006 o 23:00

Vysoké Tatry - Jedným z dvoch podtatranských nováčikov v novovytvorenej tretej lige skupiny východ je v sezóne 2006/2007 FK Vysoké Tatry. Zverencom

trénera Mariána Wikarskeho (na snímke) patrí po jesennej časti súťaže veľmi pekné 6. miesto, keď majú na svojom konte zo šestnástich zápasov osem výhier, dve remízy a šesť prehier. Pri vyrovnanom skóre 21:21 získali 26 bodov, čo je iba o dva menej ako druhý podtatranský treťoligový účastník, FK Poprad. S kormidelníkom Tatrancov sme zhodnotili prvú polovicu súťaže.

Ako ste spokojný s umiestnením mužstva po jesennej časti súťaže?

Po skončení jesennej časti môžem vyjadriť spokojnosť nielen s umiestnením mužstva, ale aj s celkovým futbalovým dojmom, ktorý sme, myslím si, zanechali na treťoligových trávnikoch v prvej polovici súťaže.

Čo vás v prvej polovici súťaže najviac potešilo, a naopak, najviac sklamalo?

Potešilo ma hlavne to, že napriek tomu, že sme nezačali súťaž podľa mojich predstáv (straty doma s Giraltovcami a Brekovom), dokázali sme v druhej polovici jesennej časti nielen dohnať bodovú stratu, ale získať aj body navyše a skončiť v tabuľke pravdy na plusových bodoch (+2 ). Som presvedčený, že zlomovým zápasom s obratom k lepšiemu bol domáci duel s Bardejovom, v ktorom sme otočili zápas z 0:2 na 3:2, pričom sme mali vylúčeného hráča. Od tohto momentu si hráči uvedomili, že poraziť sa dá každý súper a až do konca jesennej časti sme doma nestratili ani bod a z ihrísk súpera sme dokázali doviezť sedem bodov po víťazstvách v Spišskom Podhradí, Nižnej Myšli a remíze v Žakarovciach. Čo ma sklamalo? Myslím si, že mužstvo nie. Ak niečo, tak asi len naši arbitri neboli v každom zápase objektívni, ale je to len môj subjektívny názor. Viete dobre, že na ich adresu som sa už dosť a hlavne negatívne vyjadroval, takže nechcem sa na túto tému rozsiahlejšie vyjadrovať. Možno sa niečo pohne vyjadrením rozhodcu Diňu a možno nie. Uvidíme v jarnej časti súťaže.

Splnilo mužstvo všetky vaše predsezónne očakávania a požiadavky?

Predsezónne očakávanie po postupe do tretej ligy som mal, musím sa priznať, trocha iné. Chcel som dať možnosť zahrať si tretiu ligu hlavne tým hráčom, ktorí sa o postup zaslúžili. Lenže nebolo to celkom možné, pretože Chromek ukončil aktívnu činnosť, Fridman odišiel hrať do Svitu, Hanišák odišiel za prácou do Írska a Renner sa celú jeseň boril so zranením kolena. Navyše mladých hráčov ako Víra či Ebringer, ktorí sú naozaj perspektívni, vyradili z mužstva zranenie (Víra) a školské povinnosti (Ebringer), a tak odišli na hosťovanie do Hranovnice. Preto sa muselo mužstvo doplniť hráčmi, ktorí mali chuť hrať za Vysoké Tatry a ktorí spĺňali náročné požiadavky, ktoré sme na hráčov tretej ligy mali. Všetci hráči, ktorí do mužstva prišli - Dulovič, bratia Palgutovci z Hranovnice, Cehula z Veľkej Lomnice či Kakaščík s Kubánkom vhodne zapadli do mužstva a to nielen výkonnostne, ale aj charakterovo, pretože ja ako tréner kladiem veľký dôraz na to, aby nielen v kabíne, na ihrisku, ale aj mimo neho bola jedná dobrá partia, ktorá ťahá, ako sa vraví, za jeden povraz.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo stretnutia vonku?

Vystúpenia na domácom ihrisku, až na tie dve zaváhania zo začiatku môžem hodnotiť kladne a som rád, že sme dokázali poraziť mužstvá, ktoré naozaj hrali kvalitne a neprišli do Tatier iba brániť (Bardejov, Barca, či Veľký Šariš). Na druhej strane, zápasy vonku môžem rozdeliť na veľmi zlé (Sabinov, Prešov, Poprad), v ktorým sme nedokázali na ihrisku odviesť to, čo je v našich silách, resp. súper bol tak kvalitný, že nám to nedovolil a na zápasy veľmi dobré (Spišské Podhradie, Lokomotíva Košice, Žakarovce, či Nižná Myšľa). v ktorých sme naozaj dokázali svoju silu a boli sme domácim minimálne vyrovnaným súperom a v mnohých prípadoch aj jednoznačne lepším mužstvom. Hlavne stretnutia v Košiciach a Žakarovciach nás môžu, čo sa týka bodového zisku, trochu mrzieť.

Čaká vás zimná príprava. Na čo sa v nej zameriate?

V zimnej príprave chceme, ako každé mužstvo, sa zamerať na rozvoj vytrvalosti, sily a snahou bude odohrať čo najviac prípravných zápasov, aby mužstvo bolo optimálne pripravené na jarnú časť súťaže. K tomu majú slúžiť kvalitné terény v Tatrách a taktiež plánované dve sústredenia, jedno na Štrbskom Plese a druhé v marci na kvalitných terénoch (vo vybavovaní je nemenovaná južná krajina). Verím, že sa všetko podarí vybaviť a že aj hráči si uvedomia dôležitosť zimnej prípravy a budú absolvovať tréningy v čo najvyššom počte.

S akými cieľmi vstúpite do odvetnej jarnej časti a čo v nej chcete dosiahnuť?

Do jarnej časti chceme vstúpiť s cieľom nesklamať našich fanúšikov a svojimi výkonmi nadviazať na úspešnú jesennú časť súťaže.

Očakávate počas zimnej prestávky výrazný pohyb v kádri? Plánujete mužstvo nejako doplniť?

Do zimnej prípravy by sa k mužstvu, ktoré odohralo jesennú časť, mali pridať už spomínaní Víra s Ebringerom, ktorí boli na hosťovaní a oslovili sme ďalších troch mladých perspektívnych hráčov z podtatranského regiónu, ktorých by sme radi privítali medzi nami a verím, že už na prvom tréningu 8.1.2007 sa objavia na štadióne v Smokovci. Ďalší pohyb hráčov závisí od faktu, či niekto opustí naše mužstvo, ale ja som toho názoru, že hráč by mal ísť iba do lepšieho celku, v ktorom má perspektívu futbalovo napredovať, takže uvidíme...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.