Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po siedmich rokoch je Ivan Kurilla späť na Spiši

Ivan Kurilla je späť. Predovšetkým mládežnícky trénerský mág zo Spiša sa vracia po siedmich rokoch do známeho prostredia. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 15. júl 2014 o 22:00

Dáva dokopy káder a letnú prípravu chce odštartovať 4. augusta.SP. NOVÁ VES. Po Milanovi Černickom preberá trénerské žezlo ďalší Spišiak Ivan Kurilla.

Tridsaťpäťročný skúsený kormidelník pred rokom trénoval mužov Banskej Bystrice, s ktorou si zahral štvrťfinále play-off.

Predtým pôsobil ako tréner Ružomberka, kde úspešne viedol družstvo až do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Prostredie pozná veľmi dobre

Ivan Kurilla sa v BK 04 AC LB zapísal ako výborný šéftréner mládeže. Vychoval množstvo šikovných hráčov. S kadetmi a juniormi žal úspechy a bral majstrovské tituly.

„Keď som odchádzal zo Spiša pred siedmimi rokmi vedel som, že sa práve do môjho domáceho klubu raz vrátim. Chcel som zostať ešte na Slovensku a keďže medzi možnosťami trénovania bola aj ponuka zo Spišskej, moje rozhodovanie bolo jednoduchšie. V klube ako aj v samotnom meste mám množstvo priateľov, poznám veľmi dobre zázemie klubu to sú všetko plusy, ktoré rozhodli,“ priblížil svoje rozhodnutie vrátiť sa do starého známeho prostredia erudovaný tréner Ivan Kurilla.

Mrzia ho odchody hráčov

Minuloročná jubilejná desiata sezóna Spišiakov v extralige nedopadla podľa predstáv vedenia klubov, ale aj hráčov a fanúšikov.

„V klube sme si vedomí, že pred novou sezónou potrebujeme postaviť nový tím, ktorý bude predovšetkým doma podávať kvalitné výkony. Ekonomika nepustí a aj s tým sa musíme vyrovnať. Osobne ma mrzí, že hráči ako Mišo Kožár, Robert Bečárik alebo Boris Kovalik a iní sú mimo klubu, sú to predsa naši odchovanci, dovolím si povedať hráči, ktorí prešli mojimi rukami ako mládežníci. Niektorí majú zmluvy už v iných kluboch, ale sú tu aj takí, ako napríklad Boris Kovalík, ktorého by sme radi videli v novom tíme. Niektoré posty obsadíme aj hráčmi mimo Slovenska,“ uviedol nový tréner Spišiakov.

Priblížil plán letnej prípravy: „S hráčmi, ktorí ostali v klube som sa osobne stretol. Hráči dostali individuálne plány do začiatku prípravy, ktorá sa začne 4. 8. v športovej hale. Príprava ako aj skladba tímu je kľúčová z pohľadu sezóny. Preto deväť týždňov, ktoré máme na prípravu, chcem využiť maximálne efektívne predovšetkým v tréningovom procese.“

A čo bude cieľom nového trénera Spišiakov?

„Všetko bude závisieť od toho, ako postavíme družstvo a tiež od našej každodennej práce na tréningoch. Keď som pôsobil v Banskej Bystrici, liga bola veľmi vyrovnaná. Verím, že ďalšia sezóna bude rovnaká. Určite budú v súťaži tímy ako Inter alebo Prievidza, ktoré sú dnes na vrchných pozíciách, ale aj ostatní budú chcieť doma vyhrávať. Chcem, aby sme doma boli tím, ktorý bude víťaziť a baviť divákov. Budeme budovať nový tím a ja verím, že sa do play-off dostaneme. To je taký náš prvotný cieľ. Ďalší je zastabilizovať klub, aby sme sa v ďalších sezónach mohli vrátiť na pozície, na ktoré bol fanúšik Spišskej navyknutý, prirodzene toto všetko si vyžaduje svoj čas a systematickú prácu. Verím, že aj vďaka podpore a trpezlivosti fanúšikov to zvládneme,“ odpovedal Ivan Kurilla.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.