Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Po sérii šiestich prehier v rade

Sportnet|Publikované 29. dec 2008 o 23:00

Hokejisti Bardejova sú pod čiarouV 32. kole 1. hokejovej ligy HC Xawax Bardejov prehral s Detvou 1:3 a v tabuľke sa ocitol na 13. mieste. Po

Hokejisti Bardejova sú pod čiarou

V 32. kole 1. hokejovej ligy HC Xawax Bardejov prehral s Detvou 1:3 a v tabuľke sa ocitol na 13. mieste. Po sviatočnej prestávke súťaž pokračuje ďalším kolom 4. januára, no do konca základnej časti zostáva už len dvanásť kôl, ktoré rozhodnú o tom, kto bude hrať vo vyrďovacej časti od šiesteho do 12. miesta.

Bardejov - V minulej sezóne nováčik z horného Šariša bol šťukou našej druhej najvyššej súťaže, no za posledných šesť kôl tohto ročníka išiel dole o šesť miest a po prehrách doma diváci nešetria nespokojnosťou.

Ťažká séria šiestich prehier

Tréner Jozef Škrak, ktorý prišiel z Trebišova a vystriedal Igora Libu, nastúpil v 24. kole so sériou troch výhier, no ďalšich šesť prehier v rade určite nečakal: " Zlomil nás domáci zápas s Trebišovom a sme v hernej kríze. No odkedy som tu, ešte sme nehrali v komletnom zložení, stále je niekto zranený, chorý, či ma pracovné povinnosti. Raz sme na tréningu dvanásti, raz štrnásti. Ťažko je pracovať. " Príčiny takéhoto výrazného výpadku vidí takto. " Po zápase s Detvou sa nedá povadeť, že by sme nemali hernú prevahu, alebo že by hrači nechceli vyhrať. Boli šance i presilovky. Najväčšou slabinou mužstva je koncovka. Po operácii je najproduktivnejší hráč Ľubomír Baranok, ktorý mužstvu chýba. Nema ho kto zastúpiť. Ale výkonnosť sa nedá postaviť na jednom hráčovi. Štatistiky ukazujú že na strely je to vyrovnané, ale na góly prehrávame. Dúfam, že sa to v novom roku zlepší." V mužstve sa objavili nové posily z HC Košice. Juniori na striedavý štart Dušan Sijka, Erik Belušár i skúsenejší Róbert Leitner. Povzbudením by mala byť aj prítomnosť na zápase extraligového trénera Košíc Antona Tomka.

V Bardejove na hokej stále chodí viac ako tisíc divákov a má dobrých sponzorov. Tréner Jozef Škrak sa netajil, že ide do lepšieho a hlavne perspektívnejšieho prostredia:" V Trebišove som sa výrazne podieľal na skladaní mužstva s kolegom Branislavom Kohutiarom. Smútim z toho, že sa mi tu nedarí, no prajem Trebišovu. Je vo mne nostalgia, že som prišiel z mužstva, ktoré je na štvrtom mieste v tabuľke a teší ma môj rukopis. Prvýkrát som v takej situácii, že v priebehu sezóny som prestúpil. Ťažko sa orientujem. Je tu veľa zmien pre mňa i pre mužstvo. " Recept na góly nie je, ale štatistika hovorí jasnou rečou." Musíme popracovať na konocovke, no zároveň tvrdím, že zakončovateľ sa musí narodiť. Baranok dal doteraz 18 gólov, no ďalší hrač v poradí deväť. Keď útočník dá za sezónu v priemere päť, šesť gólov, tak je to málo. Keby som neveril v play off, tak to môžem zabaliť. Je to veľmi ťažké. "

Išli tu s malou dušičkou

Detva z štyroch vzájomných zápasov s Bardejovom doteraz vyhrala oba. Tréner Ján Podkonický nečakal takýto priebeh v treťom duely:" Išli sme tu s malou dušičkou. Tento zápas bol úplne iný. Bardejov hral agresívnejšie ako pred tým. My ďakujeme brankárovi Mariánovi Šimkovi, ktorý nás podržal aj pri dvojnásobnom oslabení o dvoch hráčov. Bránili sme stredné pásmo a Bardejov sa nevedel cez to dostať, mal minimum šanci. "

V 33. kole sa v nedeľu 4. januára uskutoční ďalšie východniarske derby Bardejov - Michalovce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.