Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po "seneckej" asistencii sa Emil Žiga zapísal "humenským" gólom

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Čaňa - Futbalisti Čane si doma držia veľmi solídnu fazónu, zloženú z piatich víťazstiev (Slovan B 3:2, Rimavská Sobota a ŠKP Devín po 4:1, Senec 1:0,

teraz Humenné 2:0) a jednej škrvny v podobe debakla od druholigového lídra z Ličartoviec (0:4). V sobotu mali na programe doma druhé východoslovenské derby a pomyselný nôž na krku, ktorý sa zjavil po ďalšom debakli, v predchádzajúcom zápase vonku totiž Čanianci inkasovali na Štiavničkách päťku (0:5).

Domáci o zaslúženom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, presnejšie v rozpätí deviatich minút, keď ich ich do pozície víťazov definitívne posadili dva góly. Najprv sa po výmene lopty s Maďaríkom ocitol pred humenským Semanom Kundra, neprekonal ho, vzápätí však uvoľnil Puháka a Seman nemal šancu. Po gólovej 12. minúte zápasu prišla gólová 21. minúta. V nej sa z prvého gólu v drese Čane tešil ostrieľaný útočník Emil Žiga. "Najprv bol pretiahnutý center na Mira Megyesiho, ten mi to vracal do šestnástky, ja som to dobre trafil hlavou a bol z toho gól," stručne charakterizuje zdanlivo jednoduché 31 - ročný Emil Žiga (na obr.), ktorý už toho vo futbale preskákal viac ako dosť. Trebišov, Senec, Humenné, Nové Zámky, nemecký SV Lünen (III., neskôr IV.liga), singapurský prvoligista Tampines Rovers ... Zaujímavé, proti SEncu Emil Žiga na gól nahrával, proti Humennému skóroval... "Som rád, že mi to vyšlo proti Humennému, hral som tam, mám tam kamarátov. Som rád, že som skóroval proti tomuto mužstvu. Aj keď tento tím je iný ako ten, v ktorom som hrával. Z mojej éry tam ostal Murinčák a ten v sobotu nenastúpil, bol zranený. Ináč nepoznám nikoho, sú tam noví hráči."

Východniarske derby patrilo zaslúžene hráčom Čane, Humenné si vážnejšiu šancu nevypracovalo. "Pre nás to bol ťažký zápas, hlavne po psychickej stránke, po prehre v Banskej Bystrici sme doma museli vyhrať. Humenného sme sa až tak nebáli, išlo skôr o to, aby sme sa po tej prehre dali dokopy. Verili sme si, že uhráme ten zápas a vyhráme v ňom," hovorí Emil Žiga.

Gólový debut si zvyčajne pýta isté "prístupné". Najmä v prípade, keď sa skóruje prvýkrát. Emil Žiga však žiadnym streleckým nováčikom nie je, aj keď v drese Čane skóroval premiérovo. A tak sme v súvislosti s "prístupným" na pochybách... "Hmmm... Už mám nejaké roky odohraté, myslím, že prístupné by som teda za to nosiť nemal. Ale keď bude treba, tak to nie je problém."

Za Čaňu nastúpil Emil Žiga prvýkrát pred dvoma týždňami doma so Sencom. V tvrdom a bojovnom stretnutí s tímom z lepšej časti druholigovej spoločnosti vydrela Čaňa víťazstvo 1:0 a cenné tri body. Jediný gól zápasu dal vtedy Puhák, po tom, čo ho krásnym a citlivým oblúčikom našiel na druhej strane šestnástky práve Emil Žiga. Gólový "asistent" sa vtedy vyjadril, že to, pokiaľ sa týka jeho výkonu, ešte nie je ono. Cíti, že sa jeho hra zlepšuje? "Samozrejme, zlepšuje sa to. Je to lepšie od zápasu k zápasu. Zápas so Sencom bol po dlhšom výpadku mojím prvým majstrovským, takže možno i bolo vidieť, že ešte nie som v pohode. Ale teraz to už bolo lepšie, aj keď v sobotu bol dosť ťažký terén a bolo to o to náročnejšie. Bol som po stretnutí dosť unavený, cítil som to," dodáva útočník Čane.

Tú čaká najbližšie vonku Dubová. Tím, ktorý na začiatku súťaže vyznieval ako mužstvo do počtu, potom šokoval Ličartovce, keď ich vyradil v Slovenskom pohári na ich pôde a ktorý sa zrazu zobudil. V sobotu si zapísal prvé víťazstvo v súťaži a hneď na pôde súpera, v Podbrezovej vyhrala Dubová 1:0. Možno by bolo lepšie, keby ju žreb prihodil Čani na úvod... "Veď práve to! Sledujem, že tam prišiel za trénera Laco Molnár a Dubová sa chytila. My však chceme vonku niečo uhrať, najlepšie by bolo samozrejme získať tri body. Pôjdeme tam však v každom prípade s tým, že tam niečo uhráme. Tréner nás už na Dubovú pripravuje, musíme sa dať po sobotňajšom zápase dokopy a týždeň využiť na to, aby sme z Dubovej niečo priniesli," uzatvára Emil Žiga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.