Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po SEHA lige je na rade Slovenský pohár

Takto pózovali. S trofejou pred tromi rokmi, dve družstvá Tatrana. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 27. feb 2013 o 23:00

Záverečné zápasy Slovenského pohára v hádzanej mužov 2012/2013 sa uskutočnia v prešovskej Tatran handball arene.

Záverečné zápasy Slovenského pohára v hádzanej mužov 2012/2013 sa uskutočnia v prešovskej TATRAN handball arene. V sobotu 2. marca sú na programe semifinálové zápasy, na druhý deň predpoludním vyvrcholí SP finálovým duelom.

PREŠOV. Obhajcom pohárovej trofeje je osemnásobný majster Slovenska Tatran Prešov. Suverén slovenských hádzanárskych ihrísk ostatných rokov má vo vitríne deväť trofejí za prvenstvo v Slovenskom pohári v jeho jedenásťročnej novodobej histórii.

Pozoruhodné na tom je, že Tatran Prešov šesť sezón v rade neprenechal Slovenský pohár žiadnemu inému klubu. Záverečné boje o túto cennú pohárovú trofej sa v metropole Šariša odohrávali v ročníku 2009/2010.

Priaznivci hádzanej si iste spomenú, že finále bolo vtedy výhradne prešovskou záležitosťou. Vo vtedajšej Tatran handball arene na Baštovej ulici súperili o Slovenský pohár dve mužstvá usporiadajúceho klubu. Tatran Prešov A zdolal Tatran Prešov B 53:42.

Výsledok nebol vtedy taký podstatný, pretože trofej by ostala v klubovej vitríne tak či tak...

Semifinále v sobotu, finále v nedeľu predpoludním

Podobná výnimočná situácia sa však v tomto ročníku Slovenského pohára určite nezopakuje. Do semifinále postúpili HC Sporta Hlohovec, ŠKP Bratislava, MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov.

Žreb rozhodol, že v sobotu 2. marca o 16. hodine nastúpia v prvom semifinále ŠKP Bratislava a MŠK Považská Bystrica. Tento zápas, ako nás informoval organizačný manažér Tatrana Prešov Štefan Tokarčík, povedú rozhodcovia Mandák a Rudinský.

Druhý semifinálový duel Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec otvorí dvojica arbitrov z východu republiky Gedeon a Vydra o 18. hodine.

Víťazi semifinálových stretnutí sa stretnú vo finále Slovenského pohára 2012/201 v nedeľu 3. marca o 10. hodine. Rozhodovať budú Cibere s Richvalským. Zápas o tretie miesto sa zmysle súťažného poriadku nehrá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.