Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Po Ružomberku čaká BAM Poprad Cassovia

Odvážny prienik. Kudličková (s loptou) sa v tomto momente presadila. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 3. mar 2016 o 23:00

Viac ako očakávaná prehra s Ružomberkom mrzí trénera BAM Poprad Igora Skočovského zranenie Angeliky Theiner.

POPRAD. Popradské basketbalistky striedali v domácom extraligovom súboji proti MBK Ružomberok lepšie momenty s tými slabšími. V úvodnej štvrtine zaskočili favorita agresívnou obranou i solídnou streľbou.

Aj preto po nej prehrávali iba o štyri body (18:22). Ružomberčanky postupne zvyšovali tempo a už po polčase viedli o 14 bodov (25:39). Napokon pod Tatrami triumfovali o 31 (44:75).

„Bol to zaujímavý duel. Jediné, čo mi vadí je, že proti Ružomberku sa nám vždy zraní nejaká hráčka. Už ma to desí, minule to bola Pavlendová, teraz Theiner. Celkovo sme hrali solídne. Boli úseky, za ktoré musím dievčatá pochváliť, lebo ich zvládli. Samozrejme, boli tam aj školácke chyby. Dôvodom je aj striedanie a dávanie šance každej jednej hráčke na lavičke. Dôležitejší ako tento zápas je pre nás ten najbližší v Košiciach s Cassoviou,“ uviedol tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Vyčistili si hlavy

Popradčanky po skorom vypadnutí v Slovenskom pohári mali dostatok času na dobitie bateriek. Vyčistili si hlavy a teraz sa už sústredia na dôležité stretnutia v závere základnej časti a blížiaci sa play-off.

„Verím, že to, čo sme nacvičili počas prestávky, zužitkujeme najmä v play-off. Dúfam, že koleno Angeliky Theiner bude v poriadku, lebo je to pre nás veľmi dôležitá hráčka. Lauru Dubeňovú sme v tomto zápase pošetrili, lebo má toho teraz dosť veľa. Na Cassovii nám pomôže,“ poznamenal popradský kouč.

Na Cassoviu si veria

Zajtra čaká hráčky Popradu dôležitý duel v Košiciach s Cassoviou. Jej výkony majú stúpajúcu tendenciu.

Potvrdzujú to ostatné dva triumfy východniarok nad Šamorínom i v Banskej Bystrici.

„Nečaká nás nič jednoduché. Je pravda, že Cassovia sa zlepšuje. Ukazujú, že ich výkon ide hore. My sme ale pre nich nepríjemný súper, ešte sme s nimi neprehrali a verím, že to tak aj ostane. Dobre sa na to pripravíme a urobíme všetko preto, aby sme vyhrali a udržali si piate miesto v tabuľke,“ dodal Skočovski.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.