Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Po reze sa ocitol na listine voľných hráčov, trénuje doma a nevie, ako sa cena pohrá s jeho osudom

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Poprad - Začiatkom októbra si vedenie hokejového Slovana zobralo na paškál hráčov za nedostatočné výkony a výsledky. Hlavne domáca prehra s L.

Mikulášom pomkla činovníkov k ráznym opatreniam, viacerí jednotlivci dostali výstrahu, že ak sa nezlepšia, budú nasledovať finančné pokuty. Relatívne najhoršie však obstála dvojica Martin Kuľha (na snímke) a Ján Kobezda. Ocitla sa na listine voľných hráčov, pričom podľa vyjadrenia generálneho manažéra belasého klubu Maroša Krajčiho obaja boli určení na predaj alebo výmenu do iných tímov. S odstupom času nás zaujímal osud popradského odchovanca Kuľhu.

"Nemám nič nové, stále čakám, nie je nič konkrétnejšie," bola prvá a strohá reakcia urasteného útočníka, ktorý do svojho odchodu figuroval v prvej formácii pri Dunaji. Tento krídelník mal možnosť zostať v Bratislave a pripravovať sa naďalej s mužstvom, on ale zvolil inú možnosť. "Trénujem s Popradčanmi. Som tu doma a táto situácia mi vyhovuje, kým si nenájdem nové pôsobisko. Dohodol som sa s Podtatrancami, že sa môžem pripravovať s nimi a ja som túto možnosť privítal. Absolvujem všetko to, čo mančaft, no tréner Ján Šterbák mi pridáva aj nejaké dávky navyše." Po necelých dvoch rokoch sa teda 26-ročný hráč, ktorý už okúsil aj reprezentačný dres, ocitol v známej partii ŠKP, hoci tá sa tiež medzičasom poriadne pomenila. Kamaráti Palovčík, Klouda, Roman Tomas však zostali Práve to, že Martin zaberá s policajtmi, podmienilo aj šumy, či náhodou nie je aktuálny Kuľhov príchod do radov východoslovenského extraligového zástupcu. "Neviem o tom. K tomu azda iba toľko, že pán Krajči chce za mňa nemalé peniaze, nehodlá má dať na hosťovanie, iba prestup. Takže je to skôr teoretická možnosť. V každom prípade môj ďalší osud je teraz takpovediac na mŕtvom bode." Popradský odchovanec mal platný kontrakt so Slovanom do konca ročníka, lenže v zmluve figurovala aj ročná opcia.

Ak sa predstavitelia klubu uchýlia k takému postupu, ako v tomto prípade, musia mať na to vážne dôvody. Čo však na ich kroky samotný hráč? "Som rád, že som odišiel z Bratislavy." To je dosť prekvapivé tvrdenie, aké máte k tomu pohnútky? "V klube už nebola dobrá klíma. Cítil som sa síce v pohode po letnej príprave, no neviem, kde sa to pokazilo. Klubu sa nedarilo a museli prísť na rad rezy. Bol to odraz postavenia mužstva v tabuľke," povedal svoj názor na vec ofenzívny hráč, ktorý v desiatich zápasoch tohto ročníka strelil dva góly a na štyri prihral.

Pred časom veľa nechýbalo, aby Martin odišiel hrať do Fínska, lenže slovanisti vyvinuli enormné úsilie, aby ho získali do svojich radov. Keby sa to dalo vrátiť, ktovie, ako by reagoval. "Už sa nedá nič robiť, rozhodol som sa vtedy tak. Ktovie, čo ešte bude, nevylučujem, že sa niečo z Fínska objaví znovu..." Pravdaže, pre borca jeho kalibru je aktuálne skôr zahraničie. Navyše ak v Slovane požadujú zaňho iste nemalú kôpku peňazí za predaj a to minimalizuje šancu objaviť sa znovu na extraligovom ľade. "Všetko má na starosti môj agent. Nejaké kontakty boli, ale on odcestoval do Ameriky, takže až po návrate sa azda dozviem od neho viac. Mojou úlohou je byť stále v nasadení, aspoň tréningovom, hoci to sa nevyrovná zápasu. Nehovorím, že som nervózny z čakania, ale už by som si niekde zahral. To priznávam. A kedy teda bude niečo jasné? Naozaj na to neviem odpovedať, bude záležať aj na tom, či Krajči zľaví z mojej ceny."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.