Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Po reprezentácii anabáza vo Varšave

Sportnet|Publikované 12. sep 2007 o 22:00

Tréner J. Valkučák mal minulý týždeň premiéru na lavičke reprezentačnej 20-ky. Cez víkend spoznávali tréneri Humenného dianie v Legii

Varšava

HUMENNÉ. Uplynulý týždeň patril v slovenskom futbale výhradne reprezentácii. Kvalifikačný dvojzápas o uchovanie nádejí postupu na Euro 2008 mali na programe muži, do kvalifikácie ME 2009 vstúpil výber dvadsaťjednotky a svoj prvý zraz mala slovenská dvadsiatka.

Valkučák chváli aj Humeníka

Štvorica trénerov slovenskej 20-ky tak mala ostrú premiéru. Hlavný kouč Stanislav Moravec má trio asistentov Brunegraf, Valkučák a Vencel, ktorí majú svoje úlohy podelené pri sledovaní hráčov z Corgoňligy i prvej futbalovej ligy, ako aj brankárov. "Veľmi si vážim, že môžem byť nápomocný reprezentačnému výberu. Štvordňové sústredenie bolo pre chlapcov prvé, spoznávacie. Zúčastnilo sa ho 22 futbalistov, chlapci z Corgoň ligy a 1. ligy. Odohrali sme prípravné stretnutia s Podbrezovou a Prievidzou, pričom výsledky neboli až také dôležité. Milo prekvapili napríklad Humeník z Michaloviec či Košičania Juhár a Škutka," podotkol kormidelník 1. HFC Humenné. Rok 2007 nie je pre kategóriu do 20 rokov kvalifikačný, ďalšie sústredenie je v pláne v prvej polovici októbra.

Legia Varšava očarila

Od piatka do nedele pobudla dvojica trénerov 1. HFC Humenné Jozef Valkučák a Ondrej Duda vo Varšave. Cieľom návštevy poľskej metropoly bol, samozrejme, futbal. "Klub Legia Varšava mal akési dni otvorených dverí. Bolo možné zoznámiť sa so štruktúrou klubu, s jeho fungovaním, videli sme dve tréningové jednotky. Nepoviem nič nové, že Legia je špičkový klub, len pri zabezpečení A-mužstva funguje desať ľudí, od trénerov po fyzioterapeutov, tréningy sleduje viac ako tisícka divákov. Legia aktuálne vedie poľskú ligu a bolo to cítiť z každej strany," dodal Jozef Valkučák.

Inter chcú zdolať

V sobotu o 15.30 hod. je na programe zápas 9. kola prvej ligy medzi Humenným a Interom Bratislava. Naposledy sa futbalisti spod Vihorlatu stretli s týmto súperom ešte v Mars superlige v roku 1999. "Už vtedy sme sa v domácich zápasoch proti žlto-čiernym dokázali vybičovať a výsledkovo sa nám darilo. Tradíciu nechceme porušiť a vyhrať chceme aj teraz! Velí nám k tomu aj situácia v tabuľke, keďže sme stále nevyhrali," dodal J. Valkučák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.