Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po prvý raz by mohli brať prémie

Sportnet|Publikované 29. nov 2007 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skBakoš: Posilu do obrany nemámeKto zastaví rozbehnutých hokejistov HC Košice? Vyzrejú na oceliarov Liptáci? Lebo tí

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Bakoš: Posilu do obrany nemáme

Kto zastaví rozbehnutých hokejistov HC Košice? Vyzrejú na oceliarov Liptáci? Lebo tí nezdolali Košice už poriadne dlho, naposledy pred dvoma rokmi! V 29. kole extraligy bude v Mikuláši jasným favoritom hosťujúci tím. Predsa len, Košičania vyhrali posledných šesť stretnutí, zatiaľ čo Liptáci ostatných desať kôl nebodovali.

KOŠICE. V Trenčíne v utorok Košičania dali najavo, že ich forma rastie. Dukla v poslednom čase nedosahovala presvedčivé výsledky, no s oceliarmi mala v tejto sezóne pozitívnu bilanciu, oba zápasy v Steel Aréne vyhrala. No ani domáce prostredie jej nebolo nič platné, vojaci prehrali 1:3.

Najlepšia defenzíva

Zverenci trénera Jána Šterbáka preskočili po poslednom kole Martin aj Trenčín, po prvý raz v sezóne sa ocitli na druhej priečke, aj keď Duklu predstihli len zásluhou lepšieho skóre. V tejto súvislosti stojí za zmienku skutočnosť, že mužstvo HC má najlepšiu defenzívu v súťaži. Inkasovalo 59 gólov a to je len 2,1 gólu na zápas. Aj napriek dobrej defenzíve by však vedenie privítalo posilu do obrany. "K dnešnému dňu však žiadnu nemáme, ani do obrany, ani do útoku," povedal nám riaditeľ HC Košice Juraj Bakoš, ktorého mužstvo v Trenčíne veľmi potešilo. "Veľmi dobre sme korčuľovali. Hráči hrali isto, sebavedomo. To sebavedomie rastie s dobrými výsledkami. Po zápase s Duklou som bol veľmi spokojný."

Rastie divácky záujem

Zlepšujúce sa výkony sa prejavujú nielen na zisku bodov, ale aj na diváckom záujme. Štrnásť extraligových zápasov v Steel Aréne videlo v tejto sezóne 85 335 divákov, priemer je teda 6 095 divákov na stretnutie. V uplynulej sezóne bol priemer 6 200 divákov, no vzhľadom na zlepšujúce sa výsledky, účinkovanie v play-off, by v Košiciach mohli prekonať uplynulý ročník. "V tomto období sme na tom lepšie ako vlani. Jednak sa prejavili výsledky mužstva, ale aj kvalita súťaže, lebo vo viacerých tímoch pôsobia dobrí hráči. Návštevy ešte narastú, bude sa hrať play-off, veríme, že divácky rekord v Košiciach prekonáme. O záujme svedčí aj skutočnosť, že lístky na budúcotýždňový duel so Zvolenom sa predávajú veľmi dobre. "Naše mužstvo hrá dobre, aj Zvolen má kvalitné mužstvo, aj keď je v tabuľke nižšie, prajeme si, aby sme mali v utorok vypredané."

S Mikulášom neprehrali dva roky

Ešte pred Zvolenom však oceliarov čakajú vystúpenia v Mikuláši a v Poprade. S Liptákmi neprehrali od 4. decembra 2005. Jedenásť nasledujúcich pokusov nedotiahol Mikuláš do víťazného konca. "Bolo by veľmi nepríjemné, keby sme mali zakopnúť práve teraz a pretrhnúť tak víťaznú šnúru. Ale som presvedčený, že máme na to, aby sme tento zápas zvládli sebavedome a dotiahli ho do úspešného konca," hovorí Juraj Bakoš.

Košičania sú na druhej priečke. Po prvý raz v sezóne by mohli inkasovať prémie. Lebo tie sú podmienené tabuľkovým umiestnením. "Vyzerá to tak, že pred Vianocami to bude k spokojnosti všetkých, divákov i hráčov. Tí si zaslúžia byť ohodnotení, lebo zatiaľ boli bez prémií," dodal riaditeľ HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.