Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po prvom dni najrýchlejší Cserhalmi s Bodnárom

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Košice - Hneď v úvode 28. Rallye Košice odstúpil jeden z favoritov, čerstvý majster Slovenska Václav Pech so spolujazdcom Petrom Uhelom na automobile

Ford Focus WRC z jazdiaci vo farbách AMK Mikona Slovnaft RT, ktorá odštartovala včera o 14.00 h z Festivalového námestia. Na štarte sa postavilo 43 posádok, ktoré museli v prvej etape poznačenej vytrvalým dažďom absolvovať šesť eresiek. Pre nových majstrov Slovenska bol začiatok súťaže tragikomický, keď počas presunu na rýchlostnú skúšky Herľany stratili jazdný výkaz, bez ktorého nemohli pokračovať. Táto nemilá udalosť rozladila bol šéf tímu Petra Divinskéhp. "Investovali sme mnoho peňazí a súťaž pre nás skončila skôr ako začala," poznamenal. Lídrom 28. ročníka Rallye Košice, ktorého hlavným reklamným partnerom je U. S. Steel Košice sa tak stal Tibor Cserhalmi na Forde Focus WRC. Na mokrej trati si veľmi dobre počína maďarský jazdec Krisztián Hideg jazdiaci s juhoslovanskou licenciou. S enkovým Mitsubishi vyhral druhú rýchlostnú skúšku, tretia sa stala korisťou ďalšieho Mitsubishi pilotovaného Vladimírom Palkom. Na čelo priebežného poradia sa predsa len dostal T. Cserhalmi. V cieli priznal, že trať bola nesmierna namáhavá. "Prvá etapa bola pre nás skôr o zžívaní sa s autom. V prvom kole sme jazdili na pneumatikách tvrdej zmesi. V druhom sme prezuli a išli pokojnejšie. Skúšali sme aj nastavenie auta na druhú etapu. Ak sa počasie zlepší, chceli by sme zrýchliť," povedal spolujazdec K. Bodnár. Bez zaujímavosti nebol ani dlho očakávaný súboj otca a syna Bérešovcov, ktorý v prvý deň vyznel v prospech juniora.

Dnes 28. ročník pokračuje druhou etapou, ktorá meria 161 km a je na nej 12 eresiek s celkovou dĺžkou 120 km. Štart je opäť na Festivalovom námestí ráno o 7.00 h a cieľ o 16.00 h.

Priebežné výsledky po I. etape: 1. Tibor Cserhalmi - Karol Bodnár (SR/Ford Focus WRC A8) 46:35.4, 2. Krisztián Hideg - Péter Tajnafoyi (YU/Mitsubishi Lancer N4) + 0:10.6, 3. Jozef Béreš jun.- Petr Starý (SR/ Seat Ibiza Kit Car A7) + 0:31.2, 4. Petr Knajzl - Petr Černohorský jun (CZ/Škoda Octavia A7) 1:08.8, 5. Jozef Béreš st. - Peter Vejačka (SR/Mazda 323 GTR A8) + 1:41.4.