Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po prvej štvrtine si D. Jendrichovský myslel, že v pohode vyhrajú, realita bola iná

Sportnet|Publikované 14. nov 2003 o 23:00

Šibenik/Košice - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice potrebujú vo zvyšných dvoch dueloch základnej skupiny Európskeho pohára FIBA zabodovať naplno.

Postupovú situáciu si totiž skomplikovali štvrtkovou prehrou na ihrisku chorvátskeho ŽKK Jolly JBS Šibenik 61:64. Košičanky vedeli, že na balkánskej pôde ich nečaká nič jednoduchého a tieto predpoklady sa naplno potvrdili.

Prvú desaťminútovku síce slovenský vicemajster vyhral 14:7, ale v ďalších chvíľach prevzalo opraty stretnutia do svojich rúk hráčky Šibeniku. "Začali sme dobre a kombinovanou obranou sme súperkám robili problémy. V prvej štvrtine sme jednoznačne mali urobiť náskok, kým domáce vyrovnali. My sme však nezmyselne odpaľovali zvonku všetko, čo sa dalo a rezultovalo z toho to, že za prvú štvrtinu sme mali streľbu z poľa asi 21/2. Dali sme síce štrnásť bodov, ale súperky prišli na to, že nás vonku nemusia brániť. Tým pádom druhá štvrtina už bola jasne v réžii domácich, vyhrali ju 22:8. Presadzovala sa najmä Zanzeová, buď dala kôš, alebo si vypýtala faul," začal odvíjať niť stretnutia generálny manažér Delty I.C.P. Daniel Jendrichovský, ktorému sme do Šibeniku zatelefonovali len niekoľko minút po skončení duelu.

Jeho slová nás trochu prekvapili, veď so streľbou znovku delťáčky doteraz výrazné problémy nemali, keďže majú vo svojom strede parádne strelkyne. "Zápas sme skončili trojkovou bilanciou 14/0, nepamätám si, kedy sme odohrali taký zápas. Pritom to boli všetko pokusy, keď boli hráčky na oblúku úplne sami. Najmä v tom bol problém, naša streľba bola niekde na úrovni 20 percent, s takou sa ťažko vyhráva. Zvlášť, keď pod domácim košom suverénne kraľovala Zanzeová, ktorá urobila šesť blokov a štrnásť doskokov (k tomu pridala 22 bodov - pozn.aut.)."

Aj keď sa teda Košičankám prvá štvrtina vydarila, v polčase už mal sedembodový náskok Šibenik. "Chorvátky potom zistili, že rozhodcovia fauly pískať nebudú, a tak pritlačili až ďaleko nad hranice normálneho. Pätnásť minút pred koncom viedol Šibenbik o 21 bodov, to bol najvyšší rozdiel. Vtedy sme prešli na zónovú obranu a zápas sa otáčal na našu stranu. Nebyť rozhodcov, myslím si, že by sa nám to podarilo otočiť. Domáce si totiž v tých chvíľach nevedeli dať rady v útoku do našej zóny sami nám hádzali lopty do protiútokov. Z ich náskoku sme teda rýchlo ukrojovali a keby arbitri na konci nepredviedli niektoré veľmi sporné verdikty, mohli sme to uhrať. Jednoznačne sme v Šibeniku mali vyhrať, ale pri takomto výkone máme veľmi ďaleko od spokojnosti." Generálneho manažéra klubu mrzelo najmä to, že pri optimálnom výkone žlto-modré na dôležité víťazstvo rozhodne mali. "Jednoznačne, veď ja som si bol po prvej štvrtine istý, že ich rozbijeme o dvadsať-tridsať bodov. Stačilo jednoducho pokračovať v tej obrane a dávať ľahké koše."

O rozhodcoch už D. Jendrichovský hovoril, aké bolo prostredie v hale? "Boli sme veľmi prekvapení. V predchádzajúcich zápasoch tam totiž bolo 100 divákov, ale proti nám dali voľný vstup a prišlo 800 ľudí, ktorí domácemu družstvu veľmi pomohli k víťazstvu."

V druhom zápase skupiny vyhral maďarský Szeged podľa očakávania na palubovke nemeckého Marburgu 80:70 a vyhupol sa na čelo skupiny. Druhá priečka patrí Šibeniku, tretia je Delta, ktorá stráca na vedúce duo jeden bod. Momentálne je isté iba to, že v prípade rovnosti bodov medzi Deltou a Šibenikom je na tom lepšie košický tím, keďže doma vyhral 88:75.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.