Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Po prvej prehre v sezóne prepustila Teplička vedenie Margecanom

Sportnet|Publikované 4. okt 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - Za ideálneho jesenného počasia pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž 9. kolom, v ktorom sa o najväčšie prekvapenie

postarali futbalisti Hrabušíc. Na domácom ihrisku favorizovanej Tepličke pripravili prvú prehru v sezóne. Najtesnejšie domáce víťazstvo Margecian nad Slovanom Gelnica tak znamenalo zmenu na prvom mieste. Svojich fanúšikov veľmi nepotešili futbalisti Odorína a Bystrian, ktorí doma len remizovali.

HRABUŠICE - TEPLIČKA 3:1 (2:0)

Hostia pôsobili viac technickejším dojmom, ale v koncovke boli neškodní. Celkovo svojím výkonom v Hrabušiciach sklamali. Na druhej strane po výprasku v Jamníku domáci podali enormný výkon a zaslúžene zvíťazili. Gólový účet otvoril v 24. minúte Štefko a v 42. minúte ten istý hráč pridal druhý gól.

Hneď po zmene strán znížil v 47. minúte Melega. O tom, že tri body zostanú doma a Tepličania si pripíšu na svoje konto prvú prehru rozhodol v 64. minúte Bartoš - 3:1. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Šimko. HRABUŠICE: Kundek - Toporcer, Tkáč, Novák - J. Školník, Gradžilo, Lučivjanský, Bartoš, Štefko - Popadič, Priehoda, striedali: Faltin, Švirloch. TEPLIČKA: Gorbár - Ondruško, Uhrinovský, Timko - Holečko, M. Dolnačko, E. Dolnačko, Melega, Sucheňák - Lesnický, Hamrák, striedali: Laško, Bigoš, Hasaj.

MARGECANY - GELNICA 1:0 (1:0)

Gelničania sa v stretnutí v Margecanoch zamerali na defenzívu. Hralo sa prakticky na polovici hostí. Domáci diváci sa dočkali vytúženého gólu až v 43. minúte, keď po výbornej prihrávke Vaščáka skóroval do prázdnej brány S. Sokolský.

V 44. minúte po "malej domov zahral brankár Graban rukou a hostia mali výhodu štandardnej situácie z piatich metrov, ale Margecanci vykopávali loptu z bránkovej čiary.

V druhom polčase opäť lepšie začali zverenci trénera Zmija, ale postupne nepochopiteľne poľavili, čo využili hostia. Tí prevzali iniciatívu, ale vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Za zmienku ešte stojí delovka Sokolského z dvadsaťpäť metrov, ktorá tesne minula bránu. Slušné stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval Gavalier. MARGECANY: Graban - B. Macko, Staššík, H. Macko - Mondry, Vaščák, Hrubý, Suslov, Kruželák - Sokolský, Keruľ, striedali: Petrík, Čarnoky. GELNICA: Pavlovič - B. Hofman, Rejdovjan, Ogurčák - Klein, Ľ. Hofman, Tomaško, Králik, Mikluš - Petrov, Petrík, striedal: Danielis.

ODORÍN - KLUKNAVA 2:2 (0:1)

Odorínske domáce zápasy už majú rovnaký scenár - domáci tlačia súpera, vypracujú si množstvo šancí, ale streliť gól je takmer nemožné. Ináč to nebolo ani v nedeľu dopoludnia. Počas prvého polčasu si vypracovali niekoľko dobrých príležitosti, ale gól nie a nie dať. Kluknavčania v oklieštenej zostave pozorne bránili a spoliehali sa na rýchle protiútotky. V 44. minúte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Horváth a pohotovou strelou zaskočil domácich - 0:1.

Ďalší šok pre odorínskych fanúšikov prišiel hneď v úvode druhej časti hry. V 50. minúte po ľavej strane unikol M. Belej a hostia sa radovali po druhý raz.

Kluknavčania sa až príliš skoro uspokojili s dvojgólovým vedením. V 67. minúte postavil domácich na nohy Kubus. Najkrajší moment priniesla 78. minúta a priamy kop M. Majka, ktorý prestrelil hráčov v múre, ale aj brankára - 2:2. V závere zápasu sa o vzrušenie postarali hlavný rozhodca a AR1, keď vyrobili dosť zmetočnú situáciu, ktorá by sa rozhodcom ich kvalít nemala stávať. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Kunzo, na čiarach mu pomáhali Džubák a Kotrady. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Kubus, Ľ. Majko - Sedlačko, Zemba, M. Baluch, Zekucia, Mikolaj - Čarnoky, Maďar, striedali: Cimerman, Goduľa. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Kormoš, P. Belej - Kokoruďa, Lisý, Čarnoky, Pribičko, Richnavský - Horváth, Belej, striedali: Hoppej, Zahuranec, Cifra.

JPP: Celá sporná situácia (neodpískaný pokutový kop na Beleja a to čo pred ňou sa udialo) si rozhodcovia s oboma mužstvami vydiskutovali a všetko dopadlo v pohode.

SLOVINKY - OLCNAVA 1:0 (0:0)

V priebehu zápasu si obe mužstvá vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale na obidvoch stranách boli oporami brankári. Domáci dohrávali o desiatich, keď v 75. minúte po druhej žltej karte videl červenú Ďorko. O osude stretnutia sa rozhodlo v 90. minúte, keď brankár hostí fauloval prenikajúceho hráča a nariadený pokutový kop Cicoň bezpečne premenil. Pred 300 divákmi rozhodoval Rusnák. SLOVINKY: D. Ďorko - Šofranko, Barbuš, Seman - Neubeller, Žiga, Cicoň, T. Ďorko, Dunka - Poláček, Papcun, striedali: Medvec, J. Dunka, Čech. OLCNAVA: Ferenčuha - Kožar, Petrov, Pavlík - Pastucha, Fifik, Olejník, Melega, Kaščák - Gardošík, Chovanec, striedali: Kožár, Olejník.

LETANOVCE - JAMNÍK 3:2 (1:1)

V Letanovciach sa hral vyrovnaný futbal a skóre sa menilo ako na vážkach. Najprv viedli domáci, keď v 17. minúte skóroval Slamený. V 30. minúte vyrovnal S. Čuj. Po zmene strán opäť po presnom zásahu S. Čuja viedli hostia 2:1. Na 2:2 vyrovnal Lesňák a o víťazstve Letanoviec rozhodol v 77. minúte Kubičár. Pred 150 divákmi rozhodoval Drábik. LETANOVCE: Drabiščák - R. Pecha, Lesňák, Kubičár - D. Pecha, Šoltís, Gurecký, Slamený, Franko - Biskup, P. Toporcer. JAMNÍK: Ľ. Jančár - Kočiš, J. Čuj, Marek Čuj - Fassinger, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, M. Farkašovský, S. Čuj - Fabiny, D. Farkašovský, striedali: Macejko, Jančár.

BYSTRANY - MARKUŠOVCE 3:3 (1:2)

V 19. minúte po presných zásahoch Hozzu a Andrášiho viedli už Markušovce 2:0. Na polčasových 1:2 upravil Pavlík. V druhom polčase sa dostal k slovu kanonier Ján Suchý. Najprv v 50. minúte vyrovnal na 2:2 a o šesť minút dostal svoje mužstvo do vedenia. Päť minút pred koncom zápasu nevidel AR - O. Zmij dvojmetrové postavenie mimo hry a Hozza vyrovnal na konečných 3:3. BYSTRANY: Pavol - Filip, Jochman, Lipovský - Brajerčík, Pavlík, Lukáč, Chlebovec, Jozef Suchý - Ján Suchý, Ogurčák. MARKUŠOVCE: Užík - Kačír, Kozák, Hlucháň - Mihok, Čuchran, Šteiner, Holub, Hozza - Andraši, Viboh, striedal: Bahoň.