Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po prestávke skúška ohňom

Sportnet|Publikované 26. okt 2007 o 22:00

PREŠOV. Po týždni voľna dnes od 18. hodiny extraligoví volejbalisti VK PU Prešov privítajú trojnásobného majstra Slovenska VŠK Púchov. "Súrodenecký

mančaft" pricestuje k Toryse s tromi výhrami a dychtivosťou po štvrtej. Piate kolo v hale Prešovskej univerzity sľubuje duel plný emócií a zaujímavých výmen.

Líder na koni

Súčasný líder tabuľky sa po niekoľkých rokoch opäť vracia na výslnie slovenského volejbalu. Púchov posilnili skúsení hráči ako Peter Turiansky, bratia Mizerákovci a na post libera sa z pozície asistenta trénera vrátil skúsený 42-ročný Ján Kováčik, ktorý pamätá majstrovskú éru klubu. Tandem Mizerákovci a Šomkovci nastupuje v základnej zostave. VŠK je teda tímom s najväčším zastúpením súrodencov na družstvo v lige. Na konte má zatiaľ len jednu prehru s favorizovaným Humenným, no netají sa ambíciou postúpiť do prvej štvorky.

Pauzu využili na prípravu

Dvojtýždňovú pauzu vysokoškoláci využili na kondičnú prípravu a zdokonalenie všetkých herných činností. Tréner VK PU Jozef Bréda: "Počas týchto dvoch týždňov sme sa sústredili na kondičku a technicko-taktickú prípravu. Prioritou sa stal útok a súhra nahrávač - smečiar a nahrávač - blokár. Súper sa radí do kategórie ťažších. Dôležité bude zachovať si v zápase s Púchovom chladnú hlavu a vedieť čítať hru. Majú výborného nahrávača, a preto sa ich budeme snažiť odtlačiť od siete kvalitným podaním."

Podľa kormidelníka Prešovčanov kameňom úrazu však môžu byť posily, ktoré prišli do Púchova. Svojim zverencom verí a aj napriek pretrvávajúcim vnútorným problémom v klube dúfa, že budú vo víťaznom ťažení pokračovať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.