Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Po prehre s Gemerčanmi sa futbalisti Steel Transu pokúsia napraviť reputáciu s bratislavským Interom

Sportnet|Publikované 29. sep 2003 o 22:00

Ličartovce - Výsledky druholigových futbalistov Steel Transu sú pre ich fanúšikov v tejto sezóne jednoznačne sklamaním. Ličartovčania ostávajú dlžní

povesti z predchádzajúcich ročníkov výsledkami, no nenadchýnajú ani hernou produkciou. Po takejto, kedy dominovala (už po koľký raz..?) predovšetkým mizéria v koncovke, prehrali Ličartovčania už druhý zápas jesennej časti na domácom štadióne. Riešili by ste niečo z hľadiska zostavy, prípadne herného systému teraz inak ako pred v sobotu prehraným súbojom 0:1 s Rimavskou Sobotou?, s odstupom času sme oslovili trénera ličartovského Steel Transu Milana Albrechta.

"Čo sa týka zostavy, ťažko by som mohol niečo meniť. Zo zdravotných dôvodov viacerí, ktorí by sa inak do nej núkali, nemohli hrať. Vsádzať som musel na tých, ktorí boli stopercentne fit. Z hľadiska taktický zámerov asi tiež nič. Jedna vec je príprava a stanovenie taktiky. Iná zase realizácia samotnými hráčmi na trávniku. Čo už zmôžu pokyny, keď hráči pozahadzujú neuveriteľné šance? Premeniť z nich čo i len polovicu, tak bez problémov vyhráme. V tom je aktuálne celý ličartovský futbalový problém," tvrdí M. Albrecht. "Pri pozeraní viedeozáznamu zo súboja s Gemerčanmi ostal chvíľami rozum stáť. Akoby brány súperov boli pre našich strelcov zakliate..." Steel Trans inkasoval po chybe Kišša, či faule naňho ako sám hráč tvrdí, gól, ktorý rozhodol. Predsa len, mali sme pocit, že ličartovské mužstvo naň nezareagovalo dostatočne srdnato. Tlak si síce vytvoril, ale akýsi chladný, znovu neefektívny. Súhlasíte s názorom, že vaši zverenci sa mali o lepší výsledok viac pobiť? "Vždy sa dá aj dobrému výkonu niečo naviac pridať. Hráčom stále vyčítam, že sú v osobných súbojoch málo agresívni, prehrávajú ich na môj vkus často. Protihráčov nevedia tesnejšie brániť a to je ďalší problém tohto mužstva. Navyše, na ihrisku sú všetci akoby zakríknutí. Ono je treba na ňom aj zakričať, niečo si medzi sebou hoc aj v zápale boja povedať. Každý si akurát urobí to svoje na svojom piesočku a naviac pridá toho pramálo. Niekedy sa mi zdá, že keby som z lavičky nekričal, tak niektorí na trávniku pomaly zaspia..." O výsledku rozhodol sporný moment z 57. minúty stretnutia. Ukázal videozáznam ako vlastne bolo, faul či kiks Kišša? "Ani jedno ani druhé. Jednoznačne sa to z neho nedá posúdiť. Nakoniec rozhodca nejeden podobný zákrok odpískal. Najmä keď hráč súpera ostal ležať. Len v tomto prípade ostala arbitrova píšťalka nemá. Na ličartovskom ihrisku nie prvý raz videný jav..." Po druholigovej studenej sprche čaká mužstvo Steel Transu Ličartovce dnešné pohárové vystúpenie (15. h) s bratislavským Interom. "Znovu to bude celkom odlišný zápas. Konfrontácia s prvoligistom znásobuje motiváciu. Osobne si myslím, že medzi prvou a druhou ligou nie priepastný výkonnostný rozdiel. Očakávam dobrý zápas s postupovým koncom Steel Transu." Po druhej druholigovej domácej prehre nastanú nejaké zmeny v ličartovskej zostave v dnešnom stretnutí Slovenského pohára s Interom Bratislava? "Určite k zmenám dôjde. Vracajú sa nám maródi T. Šimko aj J. Lesniak, takže budem mať väčší výber. Konkrétne sa pre ne ale rozhodnem až tesne pred zápasom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.