Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Po prehre s Dubnicou klesol Trebišov na štvrté miesto

Sportnet|Publikované 25. nov 2003 o 00:00

Trebišov Prvoligoví hokejisti Trebišova mali v poslednom zápase prvej polovice základnej časti proti Dubnici zlý nástup do poslednej tretiny. Hoci

po prvej časti hry viedli o jeden gól, iniciatívnejší Považania otočili vývoj vo svoj prospech a v 51.min. zvyšovali už na 1:4. Keď dve minúty pred koncom prestrelil bezmocného Božíka v domácej bránke Kvaššay, to už mnohí fanúšikovia nevydržali a nespokojní opúšťali zimný štadión. Môžu však ľutovať, pretože prišli o tri góly v sieti hostí. Kohutiarovci totiž za dve minúty využili laxnosť sebavedomých Považanov a znížili na rozdiel jediného gólu. Na viac už nemali dostatok času... "Do Trebišova sme cestovali s cieľom neprehrať a udržať si kontakt s čelom prvoligovej tabuľky. Nečakali sme tak rýchly obrat v stretnutí v náš prospech, ale zároveň nás mrzí nekoncentrovanosť v samom závere, kedy sme si mysleli, že už je to v "suchu". Mám radosť z môjho gólu a vtedy by ma nenapadlo, že domáci takmer vyrovnajú. No v hokeji je možné všetko," povedal po stretnutí obranca Spartaku Dubnice Radovan Kvaššay, ktorý mimochodom v minulých sezónach pôsobil práve v Zemplíne. "Moje spomienky na Trebišov sú tie najlepšie, pretože tu bola veľmi dobrá partia a ja som pravidelne hrával," dodal. Hokejisti pod vedením trénera Jána Šimčíka mohli byť spokojní, veď víťazstvom preskočili v tabuľke svojho súpera a vylepšili si aj vzájomnú bilanciu. Naopak domácim nebolo príliš do reči, lebo v posledných stretnutiach ich akosi opúšťala šťastena, hlavne v premieňaní vyložených gólových príležitostí. V tomto meraní síl však nepochopiteľne prenechali iniciatívu nevyspytateľným Dubničanom a len v zúfalom závere sa Trebišovčanom strelecky darilo. Na škodu pre nich už bolo neskoro. V domácom drese nastúpil i spoľahlivý obranca Miroslav Uličný, ktorému sa síce nepodarilo skórovať, zato po zápase sa lúčil so "slobodou", lebo sa v sobotu ženil. "Hoci som mal deň pred svadbou, na zápas som sa svedomito pripravoval. Som dosť skúsený na to, aby som sa plne koncentroval na hru. Chceli sme pridať nejaký ten gól navyše, všetci sme sa hrnuli dopredu a po individuálnych chybách sme draho pykali. Navyše, ak hráme nedisciplinovane a takmer polovicu stretnutia v oslabení, tak to sa nedá hrať ani doma," argumentoval 23-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša.

Diváci dali najavo svoju nespokojnosť s predvedenou hrou domácich a neraz ich "odmenili" i piskotom. V rušnom závere sa ešte zaskvel robinsonádou Igor Šalata, keď v hre bez brankára zabránil istému gólu a o pár sekúnd ako posledný skóroval Franc. "Dubničania nás iste v závere podcenili pod dojmom vysokého náskoku. Mrzí ma, že sme sklamali našich fanúšikov, ale asi toho majú rovnako dosť, tak ako poniektorí z nás, keď sa nám nedarí. Dnes však proti Detve chceme odčiniť tieto posledné neúspechy a hlavne chceme konečne prekonať strelecké suchoty," dodal na záver čerstvý mladoženáč Miroslav Uličný.