Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po prehre na Morave sú Sečovce už posledné

Sportnet|Publikované 10. nov 2002 o 23:00

Košice Po dvoch predohrávaných stretnutiach 12. kola 1. MHK Košice Prešov 30:22 a Dukla Pov. Bystrica 28:21 pokračovala spoločná česko-slovenská

hádzanárská súťaž zostávajúcimi tromi. Prvé tohtosezónné víťazstvo si na svoje konto pripísalo Zubří, keď zdolalo slovenského vicemajstra ŠKP Sečovce. Desiata prehra odsunula policajtov na poslednú priečku tabuľky. V nej si polepšili hráči N. Zámkov po víťazstve nad pražským Allriskom. Program 13. kola: Sečovce 1. MHK Košice, N. Zámky ŠKP Bratislava, Pov. Bystrica Zubří, Allrisk Dukla, Karviná Fr.-Místek.

HC Zubří - ŠKP Sečovce

34:27 (20:15)

Domáci hádzanári Zubří nastúpili do stretnutia so Sečovcami sústredene a výbornou obranou si do polčasu vytvorili 5-gólový náskok. V druhej časti hry dostali šancu aj všetci hráči z lavičky a Zubří kolektívnym výkonom prvýkrát v sezóne zaslúžene zvíťazilo.

Najviac gólov: Kiriljuk a Klimek po 7 - Rusin 8, Servátka 4, pok. hody: 0/0 - 1/1, vylúčení: 5 - 3, pred 600 divákmi rozhodovali Novák, Skružný (obaja ČR).

N. Zámky Allrisk

25:22 (8:11)

V Nových Zámkoch viedli až do 50. min hádzanári hosťujúceho Allrisku. Potom však prišiel obrat, v priebehu 21. až 28. min dosiahli Novozámočania štvorgólovú šnúru, ktorou rozhodli o svojom víťazstve.

Najviac gólov: Mojzes 7, Galla 5, M. Stráňovský 4 Brabec 8, Trávniček 4, pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčení: 1 - 6, pred 1000 divákmi rozhodoval Brunovský, Čanda.

ŠKP Bratislava Fr.-Místek

29:38 (15:22)

Hostia boli jednoznačne lepší a od 10. min neustále viedli. Hráči Radegastu predčili svojho súpera najmä v rýchlosti a presnosti kombinácií. I napriek poľaveniu v druhom polčase stretnutie bohaté na góly zaslúžene dotiahli hostia do víťazného konca.

Najviac gólov: Piteľka 10, Hlavtúr, Suchý 5 - D. Valo 13, Kovář 9, pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčení: 6 - 6, ČK: Kejval za 3 vylúčenia a Straka (obaja Radegast) za faul, pred 300 divákmi rozhodovali Beňo, Rančík.