Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po pohárovom šlágri už Iuventa myslí na Olomouc

Sportnet|Publikované 9. feb 2009 o 23:00

Na kanonierku Tobiášovú si Nórky dávali poriadny pozor. Jednogólový náskok môže, aj nemusí stačiťMICHALOVCE. Program hádzanárok Iuventy Michalovce

Na kanonierku Tobiášovú si Nórky dávali poriadny pozor. Jednogólový náskok môže, aj nemusí stačiť

MICHALOVCE. Program hádzanárok Iuventy Michalovce je momentálne dosť nahustený. Po sobotňajšom domácom vystúpení v osemfinále Pohára víťazov pohárov proti Levangeru (29:28) ich už zajtra čaká predohrávaný súboj 16. kola WHIL v Olomouci.

Verí, že chudobný náskok bude stačiť

Vráťme sa ešte k sobotňajšiemu súboju s Levangerom, v ktorom boli viacerí zvedaví na jej strelecký nástrel. Pred vyše rokom doma Nórkam nasúkala 13 gólov, v odvete 11. Teraz bola opäť dvojciferná, v sobotu im nasúkala 10 gólov, z toho päť z pokutových hodov. V prvom polčase vsietila osem presných zásahov, v druhom iba dva, aj to z pokutových hodov, druhý z nich (33 sekúnd pred koncom) znamenal zároveň víťazstvo Iuventy. "Svoju rozdielnu efektivitu v jednotlivých polčasoch si vysvetľujem hlavne tým, že súper si po ôsmich mojich góloch z prvého polčasu dal po prestávke väčší pozor. Obranu na mňa vysúval podstatne vyššie, kvôli čomu sa mi ťažšie presadzovalo," priznala Lucia Tobiášová, ktorá bola autorkou víťazného gólu a nebyť zvláštneho verdiktu slovinských rozhodcov, ktorí jej pár sekúnd pred záverom odpískali pri brejku dvojité hranie, zrejme by "Tobi" mala na svedomí o čosi vyšší náskok Iuventy pred odvetou. "Ja verím, že aj jeden gól nám bude stačiť, hoci je to dosť málo. Mali sme to dnes dobre rozbehnuté, ale zakaždým sme sa nechali súperom gólov dobehnúť. Uvidíme, ako to dopadne v Nórsku, verím, že úspešne," dodala L. Tobiášová.

Šesťdňový výjazd

Iuventa dnes napoludnie odchádza do Olomouca, kde sa zajtra o 18.00 hod. predstavia v predohrávanom stretnutí 16. kola WHIL. Po tomto zápase sa Zemplínčanky nevracajú domov, v Olomouci zotrvajú do skorých piatkových ranných hodín, kedy sa presunú do Prahy. Z tamojšieho letiska Ruzyne odlietajú v piatok o 9.00 hod. do hlavného mesta Nórska Oslo, kde prestúpia na lietadlo do Trondheimu. Odtiaľ ich ešte čaká 60 km cesta autobusom do Levangeru. V sobotu je na programe odveta osemfinále PVP a v nedeľu návrat späť. Do Michaloviec sa výprava Iuventy dostane v skorých pondelkových hodinách.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.