Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po pohárovej radosti prichádzajú v extralige Malacky

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Prešov - Extraliga volejbalistov má na programe 10. kolo základnej časti. V hale Prešovskej univerzity uvidia od 18. hodiny duel aktuálne druhého a

siedmeho celku, domáceho VK PU so Strojárom Malacky.

Prešovčania ani stredu nenarušili víťazný marš, v prvom štvrťfinále Slovenského pohára vyhrali v Humennom 3:1 a ich tréner Rostislav Chudík mohol byť spokojný. Konfrontácia zástupcov Stredoeurópskej ligy a našej extraligy dopadla jasne pre jeho zverencov. Z jedného duelu síce robiť ťažko širšie uzávery, do očí bijúci však bol rozdielny stav oboch súperov. Prešovčania, očividne dobre naladení, sa nenechali "vytočiť" ani problémami so značkami lopty a sústredili sa na hru samotnú. "Povedali sme, že nebudeme robiť cirkusy, hoci som mal z lôpt Mikasa, s ktorými sme napokon hrali, trocha obavy. Sú totiž citlivejšie najmä na prihrávku, pre samotný volejbal sú však lepšie. Dokázali sme aj tento moment zvládnuť, chlapci sa veľmi tešili na ťažký zápas a potvrdili v ňom víťazstvom svoje kvality. Z pohľadu pohára sme urobili veľký krok k postupu, ale zďaleka sme o ňom ešte nerozhodli," hodnotil R. Chudík.

Pod Vihorlatom majú o čom rozmýšľať, družstvo prehráva jeden zápas za druhým a v tomto smere sa opäť vynárajú úvahy o tom, či je izolácia interligových celkov od extraligových prospešná. "Stredoeurópska liga je určite zaujímavá a kvalitná, ale Humennému i VKP Bratislava chýba kontakt s domácou súťažou a to im môže poškodiť."

Rostislav Chudík absolvoval ako tréner svoje prvé východniarske derby a ako povedal, svojich hráčov ani nemusel príliš motivovať. "Boli si vedomí, že sebavedomie hrá pre nich, boli dobre nahecovaní, tešili sa na konfrontáciu s tímom, kde majú viacero bývalých spoluhráčov. Derby je vždy zaujímavé, prináša šťavu i krízové momenty. Tie sme zvládli v tomto stretnutí lepšie a preto sme uspeli. Paradoxne, možno nám pomohol prehratý tretí set, keď som pred koncovkou prestriedal celý základ, chlapci sa upokojili a opäť sa plne koncentrovali na hru."

Pohárová eufória je však už minulosťou, dnes sa musia vysokoškoláci sústrediť opäť na "všednú" extraligu. Malacky síce nie sú súperom, z ktorého by išiel strach, v pamäti však varovne vyvstáva minulosezónny duel, ktorý pri Toryse vyhrali domáci horko-ťažko 3:2. "V žiadnom prípade po výhre v pohári nehrozí žiadne popustenie uzdy. Chlapci ma poznajú, učia sa so mnou vychádzať a vedia, čo od nich vyžadujem. Zápasy, ako teraz s Malackami, sú zradné. Hoci súper poprehrával ľahko posledné stretnutia, nebol v plnej zostave. Už avizovali, že sa im z Ústí nad Labem vráti Baran, možno bude hrať aj skúsený Šrámek a ďalší, ktorí im chýbali. Nás však takéto veci nemôžu zaskočiť, lebo kvalitný súper by mal aj nás vyprovokovať k lepšiemu výkonu, zvyšuje našu motiváciu a aktivitu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.