Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po pohári "trojka" i v lige

Sportnet|Publikované 15. sep 2002 o 22:00

Slovan Bratislava - Inter Bratislava 3:0 (1:0)Bratislava (SITA) - V prvom polčase 77. bratislavského derby bolo viac počuť pokriky mažoretiek ako

Slovan Bratislava - Inter Bratislava 3:0 (1:0)

Bratislava (SITA) - V prvom polčase 77. bratislavského derby bolo viac počuť pokriky mažoretiek ako potlesk divákov. Po štvrťhodine hry sa prebrali belasí, ich viaceré sľubné akcie však stroskotali na nepresnosti. Gólman Hýll sa najviac zapotil v 17. min., keď Šlahorov pokus o strelu či center vytláčal na roh. Otvoriť skóre mohol Halenár, ktorý sa v 30. min. po zaváhaní domácej obrany rútil sám na Proleho. Svoj únik však zakončil iba strelou do vybiehajúceho brankára. Napokon udrelo na druhej strane v závere úvodného dejstva. Po Nečasovom centri naservíroval Dzúrik loptu Homoláčovi, ktorý strelil svoj prvý gól v slovanistickom drese. Hneď po zmene strán trafil Onofrej s prispením Hýlla pravú žrď. V 61. min. minul Polgárov prízemný center Vittek, no lopta sa dostala k nekrytému Šlahorovi, ktorý poistil náskok domácich. Hostia z druhej strany bajkalskej ulice Proleho v druhom polčase vážnejšie nepreverili. Naopak v 80. min. zavŕšil strelecký deň českých legionárov v domácom mužstve po samostatnom prieniku Vomáčka. Inter tak po pohárovej blamáži prehral aj na Tehelnom poli 0:3.

Góly: 45. Homoláč, 61. Šlahor, 80. Vomáčka. Pred 4 750 divákmi rozhodoval Micheľ, ŽK: R. Nečas, Dzúrik - Gáspar, P. Barmoš, R. Kunzo. SLOVAN: Prole - Vomáčka, Dzúrik, Homoláč, Ed. Hrnčár - Obžera (85. Pecko), Polgár, R. Nečas (83. N. Hrnčár), Onofrej - Vittek , Šlahor (77. Sedlák). INTER: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo, Opršal - Czinege, P. Barmoš, Paulík (69. Kocúrek), Čech ml. (76. P. Petráš) - Drobňák (79. Lelkeš), Halenár.