Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Po piatich setoch do štvrťfinále aj Federer

SITA|Publikované 23. jan 2006 o 14:46

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Posledným štvrťfinalistom dvojhry mužov na grandslamovom Australian Open v Melbourne sa stal podľa očakávania najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer. Topfavorit turnaja ...

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Posledným štvrťfinalistom dvojhry mužov na grandslamovom Australian Open v Melbourne sa stal podľa očakávania najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer. Topfavorit turnaja sa však dosť natrápil, kým prelomil odpor nenasadeného Nemca Tommyho Haasa, ktorého zdolal za 178 minút v piatich setoch 6:4, 6:0, 3:6, 4:6, 6:2. Po hladko získaných úvodných dvoch setoch sa 27-ročný Nemec výborne skoncentroval a keď po prvý raz prelomil servis svetovej jednotky, začal si veriť. K výbornému podaniu pridal aj obetavý výkon, niekoľko superúderov z bekhendovej strany a takmer akrobatických zákrokov na sieti. Federer prehral tretí a štvrtý set 3:6 a 4:6, no v záverečnom piatom prebral iniciatívu a keď sa mu konečne podarilo Nemca brejknúť, záver už v pohode doviedol do víťazného konca. Súperom Federera, ktorý v zápase s Haasom stratil prvé dva sety na turnaji, bude vo štvrťfinále premožiteľ Dominika Hrbatého, Rus Nikolaj Davydenko.