Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po piatich rokoch opäť východniarske derby, Michalovce hostia Prešov

Posledné derby. Prešovčania v ňom ťahali za kratší koniec. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 16. aug 2013 o 22:00

Vedúce Michalovce hostia tretí Prešov, tréner domácich Jozef Bubenko ešte pred necelými troma mesiacmi sedel na lavičke Tatrana.MICHALOVCE. Po medzinárodnom dorasteneckom turnaji Michalovce Cup 2013 sa fanúšikovia na Zemplíne môžu tešiť na ďalší futbalový bonbónik.

Už zajtra sa v Michalovciach odohrá prestížne východoslovenské derby medzi domácim MFK Zemplín a 1. FC Tatran Prešov (o 19.30 hod.).

V súboji týchto dvoch rivalov pôjde o veľa, oba tímy patria k ašpirantom na postup do Corgoň ligy, a preto ich vzájomné zápasy budú veľmi dôležité.

Prešovčanov pozná

Pikantnú príchuť bude mať zajtrajšie meranie síl pre michalovského kormidelníka Jozefa Bubenka, ktorý je rodákom práve z metropoly Šariša a ešte pred necelými troma mesiacmi v Tatrane pôsobil ako hlavný tréner.

„Väčšinu svojej kariéry som prežil práve v Prešove. Proti nemu som však už viedol viaceré mužstvá. Určite nejaký zvláštny pocit vo mne je, k Prešovu mám vzťah, ale musím sa od týchto vecí odosobniť a sústrediť sa na svoj tím,“ povedal 62-ročný lodivod, ktorý väčšinu súčasného kádra Tatrana pozná veľmi dobre.

„Určite na nich pripravím taký taktický plán, aby sme boli úspešní. Viem, kde majú slabiny a svojim zverencom o nich niečo poviem.“

Nesklamať divákov

Zemplínsko-šarišské derby medzi týmito dvoma celkami sa uskutoční po takmer piatich rokoch. V septembri 2008 sa z víťazstva tešili Michalovčania, ktorí vtedy ešte prvoligového protivníka zdolali v 2. kole Slovenského pohára doma 3:1.

Po dlhšej odmlke je tu prestížne derby opäť, aj preto je oň veľký divácky záujem.

„Mládežnícky turnaj Michalovce Cup potvrdil, že je tu divácky potenciál. Naším cieľom je pritiahnuť fanúšikov aj na naše zápasy. Je iba na hráčoch, aby ich nesklamali, hrali zodpovedne, nerobili prešľapy a získali si ich dôveru,“ poznamenal J. Bubenko.

Domáci, ktorí by mali nastúpiť v plnej sile, sú po 4 kolách s 10 bodmi na čele druholigovej tabuľky, Prešov má o bod menej a je tretí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.