Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Po operácii slabín Rábek prekvapil. Ohlásil prestup

Oliver Rábek so synom v náručí, manželka po jeho pravom boku. (Autor: LOMI)
Ján Leško|Publikované 23. júl 2018 o 00:00

Tretí letný prípravný týždeň majú za sebou slovenskí hádzanárski majstri.

PREŠOV. Na konci prvého týždňa absolvoval Tatran Prešov s tromi vytvorenými družstvami medzinárodný turnaj v plážovej hádzanej.

V ďalších dvoch sa náročnosť tréningových dávok vystupňovala na atletickom štadióne i priestoroch TATRAN handball arény.

Na rad už prichádzajú prípravné zápasy

V tomto týždni prídu na rad už aj prvé prípravné stretnutia.

Tie budú mať hneď skraja medzinárodný punc.

V stredu vycestuje Tatran do Maďarska na zápas s tamojším ligistom B. Branun Gyongyos, v sobotu odohrá dva prípravné duely počas jedného dňa v Poľsku, na pôde už svojho tradičného súpera Stal Mielec.

Fanúšikovia prešovskej hádzanej sa na Tatran môžu tešiť 3. a 4. augusta, kedy slovenský šampión odohrá v THA prípravné stretnutia s poľským klubom KS Azoty Pulawy.

Od 14. do 18. augusta bude Prešov štartovať na jednom z najstarších hádzanárskych turnajov v Európe, na jubilejnom 50. ročníku Medzinárodného TV turnaja šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Potvrdili na ňom účasť dánsky KIF Kolding, rumunská Steaua Bukurešť, slovinský RD Koper, izraelský Hapoel Rišon LeZion, srbská Vojvodina Novi Sad a domáce kluby RK Izvidač Ljubuški a turnaj usporiadajúca Sloga Doboj.

Po návrate bude Prešov v domácom prostredí obhajovať prvenstvo v Česko – Slovenskom pohári 2018 za účasti majstrov a vicemajstrov oboch krajín HCB Karviná, Talent M.A.T. Plzeň, HK Agro Topoľčany.

Potom už slovenského šampióna budú čakať zápasy v skupinovej fáze Ligy majstrov EHF, SEHA Gazprom lige, Slovnaft Handball Extralige a v Slovenskom pohári.

Viacročný zväzok spečatili na radnici

Začiatkom minulého týždňa sme exkluzívne informovali o úspešnej operácii slabín jednej z výrazných opôr slovenského majstra i reprezentácie krajiny Olivera Rábeka uznávaným odborníkom Karolom Kyslanom starším.

Avšak len pár dní po opustení lôžka v prešovskej nemocnici meno prešovskej spojky znovu zarezonovalo. Oli Rábek, ktorý len nedávno predĺžil zmluvný kontrakt s Tatranom Prešov, ohlásil prestup. Dres ale nezmenil.

Prestúpil, avšak do stavu manželského. S donedávna partnerkou Barborou Smolkovou majú síce už čulého synčeka Olivera, no uplynulú sobotu svoj vzťah spečatili manželským sľubom na prešovskej radnici.

K množstvu gratulantov z rodinného či klubového aj fanúšikovského prostredia sa pripájame aj my.

Súvisiace články