Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po odchode z tímu Jaguár prejavil o Laudu záujem Ford

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Londýn - Momentálne už bývalý šéf stajne F1 Jaguár a legendárny rakúsky pilot Niki Lauda, ktorého v utorok pozbavil vedúcej funkcie najvyšší

predstaviteľ tímu Richard Parry-Jones, dostal krátko po oficiálnom vyhlásení ponuku na post poradcu od konkurenčného tímu Ford. Práve Ford bude partnerom tímu Jordan, ktorý sa rozišiel s japonskou Hondou. Miesto poradcu mu však ponúka aj Jaguár na čele s Richardom Parry-Jonesom. Ten by privítal, keby podnikateľ z oblasti leteckého priemyslu pokračoval v začatej spolupráci, aj keď na inom poste. Lauda pôsobil v tíme Jaguár od roku 2001, keď predtým vykonával funkciu poradcu vo Ferrari.

Niki Lauda bol od debutu stajne Jaguár v F1 v roku 2000 už štvrtým riaditeľom a dôvodom jeho odchodu bola, rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, snaha o zlepšenie situácie. Parry-Jones si uvedomuje, že odvolaním Laudu z funkcie riaditeľa k stabilite nijako nepridá, ale napriek tomu verí, že na lepšie časy by mohlo tímu svitnúť už v budúcej sezóne. V nej sa totiž Jaguár predstaví nielen s novým monopostom R4 ale aj s novými jazdcami, skúseným austrálskym jazdcom Markom Webberom a brazílskym debutantom Antoniom Pizzoniom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.