Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Po odchode Hašeka výrazne klesli šance Buffala na Stanley Cup, tvrdí Šatan

TASR|10. aug 2001 o 11:12

Piešťany 10. augusta (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant a líder tímu zámorskej NHL Buffala Sabres Miroslav Šatan tvrdí, že po prestupe brankára ...

Piešťany 10. augusta (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant a líder tímu zámorskej NHL Buffala Sabres Miroslav Šatan tvrdí, že po prestupe brankára Dominika Hašeka do Detroitu výrazne poklesli šance šablí na zisk Stanleyho pohára.

Šatan, ktorý je v týchto dňoch v prípravnom kempe v rámci Slovenského hokejového leta v Piešťanoch, začne novú sezónu dvojročnou zmluvou, ktorá mu po rozhodnutí arbitrážnej komisie NHL zabezpečí fixný príjem 6,8 milióna dolárov.

"Nie je príliš veľa hráčov v tíme Buffala, ktorí by boli spokojní s trejdami pred novou sezónou. Navyše, nepoznám nikoho, kto by privítal odchod Hašeka z nášho tímu. Šance Buffala na získanie Stanleyho pohára sú tak výrazne oslabené, i keď mladší brankár Biron potvrdil svoje kvality v predchádzajúcej sezóne. V NHL sú jednoducho kluby, ktoré si môžu dovoliť kúpiť kohokoľvek a potom sú tie ostatné, medzi ktoré patrí aj Buffalo," povedal slovenský útočník a k otázke uvoľňovania slovenských legionárov z NHL na kvalifikačný turnaj ZOH 2002 v Salt Lake City dodal: "Ťažko hovoriť za všetkých hráčov, ja môžem hovoriť len za seba. Vedeniu Buffala som to zatiaľ len naznačil, že takýto problém sa v priebehu sezóny vyskytne. Zatiaľ sme nehľadali konkrétne riešenie, no určite bude dôležité postavenie tímu v tabuľke. Ak bude Buffalo v tabuľke na hranici play off, môj štart môže byť v kvalifikačnom turnaji ohrozený. Myslím, že podobná situácia bude aj v prípade ostatných slovenských hokejistov."

Súvisiace články