Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po obrátke akoby šibnutie čarovným prútikom...

Sportnet|Publikované 12. okt 2003 o 22:00

HÁDZANÁ/ HK Prešov - Matador Púchov 21:18 (7:12)Prešov - Podľa očakávania sa tradiční prvoligoví súperi od začiatku ťahali za prsty. Spočiatku to

HÁDZANÁ/ HK Prešov - Matador Púchov 21:18 (7:12)

Prešov - Podľa očakávania sa tradiční prvoligoví súperi od začiatku ťahali za prsty. Spočiatku to nebolo vôbec pohľadná hádzaná, hoci úvod dával väčšie nádeje prešovským hádzanárkam. Tie šli do dvojgólového vedenia, no razom akoby uťal. Ani Púchovčanky v tomto úseku hry nenadchýnali. Ponúknutú šancu domácimi však prijali až po desiatich minútach, kedy zrovnali na 2:2. Hádzaná s množstvom technických chýb, medzier v obrane a zahodenými vyloženými príležitosťami v podaní Prešovčaniek vyústila do šesťgólového náskoku Matadoru (25. min. 6:11). Cez prestávku tréner P. Kakaščík asi pošibal svoje zverenkyne čarovným prútikom. V 37. minúte domáce, zápas ktorých sponzorovala firma Spedos, vyrovnali na 12:12 a postupne získali trojgólové vedenie, ktoré udržali do záverečného hvizdu.

"Na zápasy máme k dispozícii tri hosťujúce hráčky z Michaloviec, ktoré však u nás trénujú iba raz v týždni. Nuž a kým si na seba s našimi kmeňovými zvyknú, potom to vyzerá ako v úvode zápasu s Púchovčankami. Cez prestávku sme si "niečo" v kabíne povedali a spravili i nejaké korektúry na jednotlivých postoch. Začali sme viac strieľať z vonku a postupne zápas otočili. O spokojnosti môžem hovoriť len s dosiahnutým výsledkom," konštatoval po štvrtej výhre v sezóne tréner HK Prešov Peter Kakaščík.

Zostava a góly Prešova: Z. Bernátová, Hajdučková - Marcinová, Sabolová, Mikuláčiková, Gállová, Vargová 6, Mydlová 1, Uhľarová 1, Bačová 7, Kašperová, Pribišová 2/2, Vašková 2, Dóciová 2. Pred 200 divákmi rozhodovali Čiljak a Šimko. Pokutové hody: 3/2 - 4/4. Vylúčené: 3 - 5.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.