Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Po období mĺkvych tribún sa mohol nabažiť rámusu fanúšikov, ktorí vytvorili skvelú kulisu

Sportnet|Publikované 20. dec 2002 o 23:00

PRIBRZDENIE T. Gerich sa v Synote dobre uviedol, škoda, že mu prasklo jabĺčko. Hra vo vyššom tempe. Ktovie, ako by bolo v Grécku? Štefan

PRIBRZDENIE T. Gerich sa v Synote dobre uviedol, škoda, že mu prasklo jabĺčko. Hra vo vyššom tempe. Ktovie, ako by bolo v Grécku?

Štefan KÚŠIK

Bratislava Ďalším východniarom, čo naháňal loptu v Synote Staré Město, bol aj Tomáš Gerich (na snímke). Bývalý futbalista Tatrana Prešov, 1. FC Košice a Interu Bratislava rovnako ako Marek Seman, ani on sa nevyhol zdravotným problémom, keď v zápase so Slaviou Praha mu prasklo jabĺčko v kolene. "Na operáciu som našťastie nemusel ísť, najlepší bol na to pokoj. Nosil som ortézu a teraz si musím dávať pozor, aby som to príliš nezaťažil." Zo zranenia sa vystrábil po približne mesačnej pauze, pár možností na štart mu tak uniklo. Až tri kolá pred koncom tohtoročnej časti bol k dispozícii trénerovi, ale už nenastúpil a zostal iba pripravený medzi náhradníkmi. Inak mohla byť jeho bilancia lepšia, takto odohral štyri celé stretnutia a v dvoch meraniach síl sa dostal na ihrisko v závere.

"Škoda, že ma zastavilo zranenie. Medzitým sa udiala aj zmena na trénerskom poste a keďže mužstvu sa darilo, nebol dôvod na zmeny v mužstve," uviedol hráč, ktorý nastupoval, pokiaľ bol zdravý, na poste ľavého obrancu. Už v lete, keď mu končila zmluva na Pasienkoch, Tomáš prejavil záujem odísť preč. Koketoval s gréckou ligou, nakoniec zakotvil u susedov. Grécke obzory padli na poslednú chvíľu a náš zástupca dosiaľ nevie, na čom sľubne sa ukazujúce angažmán stroskotalo. Vzhľadom na to, že v priebehu ročníka sa aj v tejto krajine objavili nemalé finančné problémy, môžbyť bolo preňho aj dobre, že sa tak stalo. "Ktovie, ako by to bolo, možno naozaj je to takto lepšie."

A aké sú poznatky z českej ligy? "Veľký rozdiel medzi naším a českým futbalom som nevnímal. Možno iba v tom, že hra má vyššie tempo než u nás, čom je podmienené i tým, že v českej súťaži je viac kvalitných futbalistov, pričom niektoré tímy ťažia práve z tohto faktu. Hlavne pražské kluby Sparta či Slavia. Rozhodne to ale nebol taký skok pre mňa, aby som sa s tým musel dlhšie vyrovnávať."

Gerich je v Synote vcelku spokojný a verí, že ak sa mu smola už vyhne veľkým oblúkom a dostane viac šancí, bude to ešte lepšie. Zázemie v Synote je na úrovni a pre slovenského hráča príjemným šokom bolo hlavne prostredie, kulisa na zápasoch. To preto, že v drese Interu si užil mĺkvych tribún habadej. "Je to celkom iné, keď počujete s vervou povzbudzovať fanúšikov. V Starom Měste chodilo vyše tritisíc ľudí a tí vytvorili naozaj príjemnú atmosféru." Tento legionár prišiel do klubu už v rozbehnutej súťaži, uviedol sa výborne v dueli s Českými Budějovicami v piatom kole. "Vyhrali sme 3:1, čo som si mohol viac priať? Adaptoval som sa rýchle a pomerne dobre. Doma som pomáhal aj v ofenzíve, vonku som si dával viac na obranné povinnosti. Nový tréner Radek Rabušic ale nabáda krajných bekov, aby podporovali svojimi výpadmi útočnú silu. Inak, zmene na lavičke sa udiala bez nejakého hurhaja, v pokoji a to bolo dobré pre celkovú klímu." Gerich má kontrakt do konca ročníka a Synot má ročnú opciu naňho. "Teraz je priskoro hovoriť o tom, či prípadne budem reflektovať na možnosť predĺženia pôsobenia v Starom Měste."

Foto: ŠTARTFOTO

cesta/foto do čísla/sobota/Gerich

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.