Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Po nevinnom strete so zlomenou rukou

Sportnet|Publikované 23. sep 2004 o 00:00

Košice - Po stretnutí so Skalicou vyšiel obranca HC Košice Milan Varga zo šatne s ľadovým obkladom na ruke. S kyslým úsmevom prehodil, že to nevyzerá

dobre, lebo ruka ho bolí. Ešte v ten večer sa vybral do nemocnice. Zaujímalo nás teda, ako nateraz najmladší obranca v zostave košického mužstva pochodil.

"Mám zlomenú ruku. Tak skoro si hokej nezahrám," zvestoval nám včera krátko po tom, ako s lekárskym nálezom oboznámil trénerov. Varga v stretnutí so Záhorákmi nastupoval pravidelne vo štvrtej formácii. Ani sme nepostrehli, kedy sa vlastne zranil.

"Do konca ostávali čosi viac ako tri minúty. Nešlo o žiadny mimoriadny zákrok. Vyhadzoval som puk z našej tretiny, vzápätí ma narazil jeden zo Skaličanov. Bol to normálny stret, on len dohrával súboj, určite nešlo o faul. Ruku som mal pri náraze o mantinel pod telom, skrútilo mi zápästie. Aj ma to poriadne zabolelo, ruka hneď stŕpla, okamžite bolo vidieť, ako začína opúchať," vrátil sa odchovanec Košíc k nešťastnému okamihu. Večer, po stretnutí, mu na úrazovke povedali, že zrejme pôjde o natiahnuté väzy v zápästí. Včera ráno však už jeden z lekárov tímu Jozef Kubašovský po zhliadnutí röntgenového snímku Milana nepotešil. Ide o zlomeninu. Hneď mi to dali do dlahy. Ruka musí odpuchnúť, v piatok mám prísť na kontrolu, dostanem sadru. Zrejme na tri týždne, potom budem musieť rehabilitovať, "otráveným hlasom hovorí zadák, ktorý sa v uplynulej sezóne do zostavy HC nevtesnal ani raz. Farmárčil preto v prvoligovom Trebišove, odkiaľ ho na záver extraligy vytiahol do Popradu tréner Selvek. Varga si v tíme Dušana Gregora vyslúžil miesto v zostave, nastúpil vo všetkých troch doterajších stretnutiach, no na štvrtý tohtosezónny štart si bude musieť počkať.

"Práve z toho som najviac vytočený. Tak dlho som čakal na šancu, teraz som ju konečne dostal. Začal som hrávať a teraz toto. Zranenie prišlo v najnevhodnejšej chvíli, mal som šancu rozohrať sa, sám ešte neviem na ako dlho z toho vypadnem. Nepotešil som ani trénera Gregora, keď som mu oznámil čo je vo veci, ale čo už narobím," povzdychol si. Aby návrat do zápasového zaťaženia nebol komplikovaný, Milan chce s mužstvom trénovať aj naďalej.

"Budem aspoň korčuľovať, lebo stacionárny bicykel je len malou náhradou. Na ľad si vezmem aj hokejku, veď tá sa dá držať aj v jednej ruke. Musím robiť všetko pre to, aby som z toho celkom nevypadol."

Súvisiace články