Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Po neúspechu uskromnenie

Sportnet|Publikované 1. aug 2008 o 00:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Po dvoch neúspešných pokusoch postúpiť do extraligy sa ekonomická situácia v HK Spišská Nová Ves zmenila. Od hokeja odskočila časť

sponzorov a preto hokejový klub sa musí uskromniť a hrať prvú ligu musí s tým mužstvom, ktoré po odchode určitých hráčov v klube zostalo.

Slovo má riaditeľ

Po ukončení minulej sezóny abdikovala celá správna rada, valné zhromaždenie zvolilo novú správnu radu, ktorá zabezpečuje prípravu na novú sezónu 2008/2009. Funkciu manažéra vykonáva Marek Topoli, riaditeľom ostal Dušan Kacvinský.

"Letná príprava seniorov, juniorov, dorastencov a žiakov začala začiatkom mája tohto roku. Do prípravy boli zaradení tí hráči, ktorí chcú hrať hokej. Nebudeme mať také dobré podmienky, ako sme mali minulý rok. Je to z dôvodu, že sponzori od hokeja odskakujú, lebo sme ich za dva roky nepresvedčili o tom, že môžeme postúpiť. Hokej v Spišskej Novej Vsi sa bude realizovať podľa toho, koľko peňazí klub bude mať," hovorí riaditeľ HK Dušan Kacvinský a v ďalšej časti rozhovoru sa venuje letnej príprave"

"Príprava bola v rozsahu ôsmych týždňov. Mužstvo seniorov je podľa slov trénerov na I. ligu dobre pripravené. Asistent trénera seniorov je zároveň trénerom juniorov preto, aby seniori a dorastenci boli prepojení. Asistentmi pri junioroch budú Michal Teplica a Karaffa. Kostru A - mužstva tvoria naši odchovanci, hráči Spišskej Novej Vsi. Nemáme v pláne kupovať nových hráčov, budeme hrať s našimi hráčmi, budú to tí, ktorí budú chcieť hrať za Spišskú Novú Ves."

Problém s ľadom

Každý fanúšik hokeja si všimol, že na zimnom štadióne sa niečo deje.

"Aj my sa už tešíme na novú ľadovú plochu, na nové mantinely a na nové priestory. Som veľmi rád, že mesto nechalo vymaľovať zimný štadión. Z našej strany chceme ešte vytvoriť bufet pre divákov, ktorí chcú pozerať hokej v teplom prostredí. Verím tomu, že podmienky pre diváka sa vylepšujú.

Máme s ľadovou plochou problém, lebo za ľadom budeme dochádzať do Prešova a Kežmarku a hokejový klub to bude stáť okolo 500-tisíc korún. Máme tým zvýšené náklady a toto nás trochu bude brzdiť v príprave na novú sezónu," povedal Dušan Kacvinský.

Pohyby v kádri

Základ mužstva budú tvoriť predovšetkým Novovešťania, ale v pláne sú aj hráči z iných klubov.

"Do nášho kolektívu hráčov sa zapojil Vávra, ktorý hral za Prešov a je z Pardubíc, máme dohodu s Gajdošom z Košíc, ktorý hral pravidelne extraligu. Chceli by sme ešte Staroňa. Pre divákov a fanúšikov hokeja chcem zdôrazniť, že v tomto roku nekúpime ani jedného hráča na hosťovanie," hovorí riaditeľ klubu.

Kto je na odchode?

"Na odchode z kolektívu sú junior Zelený, ktorý ide študovať do Banskej Bystrice, Martin Dulák st. ide na vysokú školu do Bratislavy, podobne sa tam chystá i junior Rothmajer."

Výhodná permanentka

Zimný štadión začne fungovať na plné obrátky od 20. augusta, kedy je aj na programe štart hokejového turnaja o Spišský pohár.

"Na turnaji sa zároveň začnú predávať permanentky na I. ligu. Cena permanentky je 600 korún. Ak to prerátame na domáce zápasy základnej časti, play off a baráž, vychádza to na 17 korún na stretnutie. V cene permanentky sú už aj zápasy na Spišský pohár plus prípravné stretnutia. Rovnako majitelia permanentiek budú mať možnosť výhodného nákupu v niektorých predajniach," povedal

manažér klubu Marek Topoli.

Súvisiace články