Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Po necakanom úvode zaslúžený koniec

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Trebišov V piatok odohrali na lade trebišovského HK VTJ zverenci Branislava Kohutiara zemplínske derby stretnutie proti Dukle Michalovce. Vzhladom

na úvod sezóny to bol z obidvoch strán trochu uponáhlaný a nesúrodý hokej, v ktorom mali navrch domáci hokejisti. Úvod zápasu im však velmi nevyšiel, už po piatich minútach prehrávali 0:2, co veru nik necakal. Aj napriek tomu, že vo zvyšnom priebehu prvej casti hry hrali takmer v kuse o jedného v poli viac, výborného brankára Hurajta neprekonali. Ten kapituloval až pri trebišovskej gólovej spúšti na zaciatku druhej tretiny, ked domáci v priebehu siedmich minút otocili z 0:2 na 3:2. Po drvivom tlaku to bolo logické vyústenie pomeru síl na ihrisku. "Moji zverenci sa zlakli možnosti zvítazit, je to dôsledok ich menšej sebadôvery. Nazdávam sa, že po kondicnej i hernej stránke za ostatnými súpermi velmi nezaostávajú, chýba im len väcšia viera vo vlastné schopnosti. Kvôli tomu sme v Trebišove nedotiahli slubné rozbehnutý zápas do vítazného konca," vravel tréner Michaloviec Jaroslav Hrabcák, ktorý sa zmienil aj o absencii kvalitného zakoncovatela v mužstve. Podla našich informácií by sa v priebehu tohto týždna mali v kádri objavit niekolkí hráci zo Žiliny, Martina a Liptovského Mikuláša, ktorí azda pomôžu vytrhnút strelecký trn z päty. "Isté však je, že sa nám podarilo ustálit herný prejav mužstva natolko, že neinkasujeme prídely. Nemali sme lahký zaciatok, ked sme úvodné dva zápasy odohrali na ihriskách súperov, ale konecné rezultáty v nich nasvedcujú, že herne i výsledkovo napredujeme. V tomto duchu by sme chceli pokracovat aj dnes proti favorizovanej Nitre. Je to tažký a nárocný súper, ale našim cielom je dosiahnut co najlepší výsledok. Verím, že nás podporia aj diváci," doplnil J. Hrabcák.

Na hre domáceho kolektívu bolo jasne vidiet nezohratost jednotlivých formácií aj celého mužstva. Pre viacerých to bolo prvé predstavenie pred domácim obecenstvom, nuž bola opatrnost a nervozita namieste. Tú dokonale využili Michalovcania na raketové získanie dvojgólového náskoku. "Zápas sa vôbec nevyvíjal podla našich predstáv, ale na druhej strane som rád, že chlapci dokázali obrovskú morálnu silu, ked dokázali otocit nepriaznivý stav. V prvej casti druhej tretiny sme hrali tak, ako si predstavujeme. Aj divákov hokej bavil a sme radi, že stáli aj za nepriaznivého stavu na našej strane. Je na nás, ci si ich priazen udržíme, v piatok boli vynikajúci," nadchýnal sa domáci kouc Branislav Kohutiar. V tretej tretine mali jeho zverenci namále, viac než polovicu poslednej casti hry hrali o jedného menej, kvôli comu hrozila hrozba vyrovnania. Nic také sa však nestalo a z prvého vítazstva v sezóne sa tešili Trebišovcania. "Stretnutie malo všetky znaky derby, bolo tažké a nárocné na psychiku, vítazstvo si ceníme o to viac. Dnes sa predstavíme na lade ambiciózneho celku Dubnice, kde by sme chceli prekvapit. Chýbat nám bude zranený Žec, Varga dostal v drese košickej juniorky vyšší trest. Máme však dostatocne široký káder nato, aby sme tieto straty v obrane zacelili," dodal B. Kohutiar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.