Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po najlepšom jesennom výkone hladké víťazstvo

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Po posledných výsledkoch Svidníka len málokto v Krásnej očakával také výrazné víťazstvo svojho celku. Súper spod Dukly po zdolaní silného Bardejova

vzbudzoval prirodzený rešpekt, ale zverenci trénerskej dvojice Alexander Csatlos a Marián Surgent si doma nepripúšťali ďalšie zaváhanie.

KOŠICE. Od úvodu sa snažili súperovi vnútiť svoj štýl hry, dostať súpera pod tlak a čím skôr streliť gól, ktorý by vniesol pokoj do kombinácii i koncovky. O zakončenie svojho snaženia sa pokúšal aj Svidníčania, ale domáci gólman Tkáč bol stále na svojom mieste. Po polhodine hry sa menilo po prvý raz skóre a hostitelia v oboch polčasoch dali dva góly, jeden krajší ako druhý a zaslúžene vyhrali 4:0. V tejto sezóne ešte v jednom stretnutí nedali štyri góly a tak po skončení duelu to dali hráči v kabíne jasne najavo.

Vychádzalo im takmer všetko

Po dlhšej dobe hostitelia nastúpili v optimálnej zostave, pričom posledné posily veľmi dobre zapadli do mančaftu. Hráčom vychádzalo na ihrisku takmer všetko a tak diváci neraz hru svojich odmenili potleskom na otvorenej scéne. "Mali sme zo stretnutia aj obavy, lebo Svidník doma zdolal Bardejov a tak sme nevedeli čo môžeme od neho očakávať. Na druhej strane sme podali doma najlepší jesenný výkon, hrali sme kombinačne pekne a hlavne efektívne," hovorí jeden z dvojice trénerov M. Surgent. Svidníčanom nemožno uprieť snahu, ale proti domácim, ktorým vychádzalo v kombinácii i koncovke takmer všetko nevedeli nájsť ten správny recept. Vysokým víťazstvom si vylepšili streleckú štatistiku, ale 15 gólov nie je najlepšia vizitka strelcov. Po dlhšom čase nastúpili v optimálnej zostave, pričom stredová formácia zatienila tú súperovu. V základe sa ocitol aj L. Surgent, ktorý dal svoj druhý gól v sezóne a tretí v zápase. "Aj proti Giraltovciam sme hrali podobným štýlom, ale nedokázali sme streliť ani jeden gól a prehrali sme. Teraz sa nám darilo lepšie a okrem výkonu a troch bodov potešili nás aj pekné góly. Štvrtý nemal chybu a niečo podobné nevidieť často ani najvyššej súťaži. Trocha ma mrzí, že nemáme dobrého zakončovateľa, lebo o pätnásť gólov sa podelilo veľa hráčov. Skôr sa spoliehame na kolektívny výkon ako na individuálny. Na druhej strane sme rovnaký počet inkasovali, ale ak si zoberieme do úvahy, že skoro polovicu sme dostali od vedúceho dua, tak to nie je najhoršie. Už dlho nebola v kabíne taká dobrá pohoda, rovnako aj na tréningoch je dosť hráčov," hovorí M. Surgent. V dobrom svetle sa ukazuje aj dvojica hráčov Hanzuš i Matia v útoku. V nedeľňajšom stretnutí stanovil krásnym gólom do šibenice konečný výsledok. "Ich príchod iba prospel nášmu tímu. Obaja sú použiteľní na viaceré posty, Hanzuš teraz hral na ľavej strane obrany hoci je pravák. Počas týždňa trénujú s MFK a len v piatok sú s nami, ale ich výkony majú vzostupný charakter čo nás teší," konštatoval M. Surgent. Svoju solídnu hru by radi potvrdili aj v zostávajúcich dueloch jesennej časti, najbližšie už v mestskom derby s Lokomotívou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.