Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po mesačnej prestávke dnes Iuventa v Jindřichovom Hradci

Sportnet|Publikované 13. mar 2009 o 23:00

Michalovce bez zranenej Tóthovej, ale už so Srbkou VlaškaličovouMICHALOVCE. Po mesačnej prestávke sú dnes opäť na programe stretnutia spoločnej

Michalovce bez zranenej Tóthovej, ale už so Srbkou Vlaškaličovou

MICHALOVCE. Po mesačnej prestávke sú dnes opäť na programe stretnutia spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok. Iuventa Michalovce sa v súboji 18. kola predstaví v Jindřichovom Hradci, kde by nemala zaváhať. Pre Zemplínčanky bude tento súboj špecifický o to viac, že nastúpia prvýkrát pod vedením nového trénera Romana Lamača.

Pán tréner, máte za sebou prvé tri týždne pri družstve Iuventy. Ako by ste ich zhodnotili?

"Vzhľadom na to, že takmer týždeň som strávil na sústredení juniorskej reprezentácie, ktorú takisto vediem, nebolo toho času veľa. Osobne si myslím, že družstvo sa už na trénerskú zmenu adaptovalo a spolupráca medzi mnou a hráčkami je na dobrej úrovni. Ako som avizoval, počas súťažnej prestávky sme 'dupli' na fyzickú stránku a uznávam, že dievčatá toho mohli mať aj dosť, ale iba tvrdá práca ich dokáže vrátiť tam, kam patria. Dnes nás čaká zápas v Jindřichovom Hradci, kde sa od nás čaká iba víťazstvo, čo akceptujeme a urobíme preň všetko."

Ešte sa vrátime k príprave v minulých týždňoch. Absolvovali ste zápas v Užhorode i turnaj v maďarskom Hajdúnánase. Čo vám tieto previerky ukázali?

"Naše kritériá splnil jedine súboj v Užhorode, turnaj v Maďarsku vzhľadom na slabšiu kvalitu súperov, nesplnil celkom účel. Tam sme všetky tri zápasy v pohode vyhrali, nenadreli sme sa a nepreverilo nás to, ale aspoň sme si nacvičili niektoré útočné kombinácie i možnosti v obrane. Družstvo som preberal v čase jeho veľkej hernej krízy, môj subjektívny názor je, že káder ma prijal a dnes je v lepšej pohode. Samozrejme, všetko sa ukáže až na palubovke, ale ja mám zo vzájomnej spolupráce dobrý pocit."

Aký je pohľad do kádra, s kým budete môcť dnes počítať?

"Mimo je spojka Tóthová, ktorej sa obnovilo zranenie platničky. Ukázalo sa, že jej návrat do zostavy bol uponáhľaný a predčasný. Fyzicky stále nie je na tom dobre, takže v najbližších týždňoch ju okrem liečby zranenia bude čakať hlavne tréning, aby sa dostala do adekvátnej pohody a bola k dispozícii aspoň na play-off. Hrať ešte nebude ani Marianna Nemčíková a dlhodobo zranené sú aj Gregorčíková a Kalaninová."

V kádri už máte srbskú spojku Vlaškaličovú. Ako sa vám pozdáva?

"Sanja aj vzhľadom na to, že je s nami krátko, spĺňa to, čo sme od nej očakávali. Je dobre stavaná, dobre strieľa, má kvalitné periférne videnie a celkovo je prínosom. Myslím, že by mohla byť ešte platnejšia, keď sa v družstve viac aklimatizuje. Na druhej strane ako každej strednej spojke jej veľmi nevonia bránenie, takže práve na jej defenzíve budeme musieť ešte popracovať. Celkovo je to však posila, čomu sa teším, pretože na strednej spojke sme mali problém. Dokonca Luciu Weibelovú, ktorá nastupovala hlavne na tomto poste, som presunul na kraj spojkovej rady a ukazuje sa tam veľmi sľubne."

Osemnáste kolo WHIL bude z viacerých pohľadov zaujímavé rovnako aj zvyšok základnej časti. Už dnes budete určite pozorne sledovať súboj Olomouc - Veselí n./M., ale potom vás ešte čaká doma Šaľa, ďalšie dva zápasy vonku odohráte v Partizánskom a Bratislave proti ŠKP, nuž a na záver bonbónik doma proti českému súperovi z Veselí n/M.?

"Musíme si klásť čiarkové ciele a kráčať od stretnutia k stretnutiu. Samozrejme, že na špici sa črtá zaujímavý boj nielen o víťaza WHIL, ale ešte aj o pozície pred národným play-off. My sme si stanovili za cieľ získať slovenský titul a tomu musíme podriadiť všetko. Bude to aj o morálnych vlastnostiach hráčok a snahe dokázať, že na vrchol patria. Verím, že to zvládneme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.